Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čínský prezident vyzval k urychlenému přijetí technologie blockchainu

Čínský prezident vyzval k urychlenému přijetí technologie blockchainu
Zdroj: Depositphotos.com

Čínský prezident Si Ťin-pching na zasedání výboru Politbyra o technologických trendech blockchainu 24. října vyzval zemi, aby urychlila přijetí technologií blockchainu jako jádra inovací.

Čína by měla využít příležitosti a přijmout blockchain

Podle čínského prezidenta je implementace integrovaných technologií blockchainu klíčem k podpoře technologických inovací a transformaci průmyslu. Přičemž podle jeho slov může blockchain pomoct Číně v mnoha dalších směrech, a to například i ve zmírnění chudoby.

I když se doteď čínská vláda a tím i prezident stavěli ke kryptoměnám spíše odtažitě a přikláněli se k jejich regulaci, prezident včera prohlásil, že testování technologií by mělo být rozšířené a zahrnovat i četné investice do vzdělávacích platforem a inovačních týmu před úplnou implementací.

Ve svém projevu rovněž vyzval k vytvoření nové platformy Blockchain+, která by zajišťovala osobní rozvoj například v podobě vzdělání, zaměstnání, bezpečnosti potravin a léčiv a dalších. 

Vlastní kryptoměna, anebo nic

Čína již v minulosti ukázala, že na svém území nechce jiné kryptoměny, a to především Bitcoin. Poté se však začaly objevovat zprávy o tom, že Čína připravuje svoji vlastní kryptoměnu CBDC.

Ještě během léta vše vypadalo tak, že její vydání se blíží. Minulý měsíc však představitelé čínské centrální banky uvedli, že neexistuje žádný termín pro vydání CBDC.

Mark Zuckerberg varoval před čínskou nadřazeností v oblasti kryptoměn

Mezitím, však Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, varoval před čínskou nadřazeností v oblasti kryptoměn ve snaze přesvědčit americké zákonodárce o tom, že Libra je bezpečná. K čemuž dodal, že USA nemůže zůstat vedoucí zemí, pokud nebude pokračovat v inovacích.

Líbil se vám tento článek?
31
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.