Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dosáhne krypto trh nových maxim? Co čeká krypto v roce 2024? Podívejte se na patnáct předpovědí od VanEck

Publikováno
Dosáhne krypto trh nových maxim? Co čeká krypto v roce 2024? Podívejte se na patnáct předpovědí od VanEck
Zdroj: OMFIF.org

Společnost VanEck představila patnáct predikcí ze světa kryptoměn na rok 2024. Sami se netají tím, že se jedná o spekulace a “procházku kryptoměnovým vesmírem,” jak to sami nazvali v poetickém úvodu ke svým předpovědím. Pojďme se i my ponořit do množiny možného a podívat se do křišťálové koule na to, co by se mohlo stát.

Na začátek je dobré si připomenout, že VanEck je soukromá globální investiční společnost s více než 50letou historií. Na kryptoměnovém trhu jsou aktivní a na většině událostí zmíněných ve svých předpovědích proto mají svůj zájem.

1. Dlouho očekávaná recese americké ekonomiky konečně přijde, ale s ní také spotová ETF

Příchod americké recese se bude časově shodovat se spuštěním prvních spotových bitcoinových ETF. Ty v 1. čtvrtletí 2024 potenciálně přilákají více než 2,4 miliardy dolarů, což dále podpoří růst ceny bitcoinu.

2. Čtvrté půlení Bitcoinu nebude žádné velké drama

Při čtvrtém půlení Bitcoinu nedojde k žádným velkým otřesům trhu. VanEck ale očekává mírný růst ceny po půlení. Z tohoto růstu budou profitovat především těžaři s rozumně nastavenými náklady, protože ti ostatní by mohli kvůli snížení základní části svých odměn, nově vzniklých bitcoinů, své stroje vypnout.

3. Ve čtvrtém kvartálu Bitcoin vystoupá nejvýše

Další růst ceny bitcoinu bude zapříčiněn nejen schválením spotových ETF, ale potenciálně také dalšími regulačními opatřeními, případně změnami po amerických prezidentských volbách. Růst bude kulminovat ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024.

4. Ethereum v roce 2024 nepředstihne Bitcoin

Ethereum bude dále stoupat, ale ve své tržní kapitalizaci nepředstihne Bitcoin. Potenciál Etherea a jeho podíl na trhu bude umenšován dalšími platformami pro smart kontrakty.

Porovnání vývoje ceny BTC a ETH za rok 2023

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Ethereum / ETH
Načítání
Načítání
Načítání

5. Po zavedení EIP-4844 přitáhnou ETH L2s většinu objemu TVL kompatibilních s EVM

Implementace zlepšení protokolu, EIP-4844, bude mít za následek snížení poplatků za transakce a celkové zlepšení použitelnosti. Do jednoho roku od upgradu se druhá vrstva (L2) dostane pod vliv dvou až třech velkých hráčů.

6. Aktivita kolem NFT se znovu dostane na vrchol

Další růst aktivity na trhu s NFT předpokládá Ethereum na vedoucí pozici. Bitcoin bude získávat půdu pod nohama díky Ordinals protocol a inskripcím.

7. Binance ztratí svou přední pozici ve spotových obchodech

Binance už dále nebude jedničkou ve spotovém obchodování. Za favority VanEck považuje platformy OKX, Bybit, Coinbase a Bitget.

8. Kapitalizace stablecoinového trhu dosáhne nového maxima

Nové maximum stablecoinového trhu se odhaduje přes 200 miliard dolarů, přičemž USDC znovu získá ztracený podíl na trhu.

9. Podíl na trhu se spotovými obchody DEXs dosáhne dalšího vrcholu

Hlavním motorem tohoto růstu budou rychlé blockchainy jako Solana.

10. Blockchain bude více a více používán pro remitence

Používání blockchainů na trhu s remitencemi, pomocí nichž posílají ekonomičtí migranti peníze do svých domovských krajin, vzroste. Jedná se totiž oproti starému systému o rychlou, bezpečnou a levnou možnost převodu hodnoty.

11. Objeví se významná blockchainová hra

Očekává se blockchainová hra, která překročí počet 1 milionu denně aktivních hráčů. Velké popularity blockchainové hry mohou následně využít platformy jako je Immutable X.

Solana je blockchain, který zrychluje tempo svého vzestupu. V roce 2024 se stane třetím největším smart chainem co do tržní kapitalizace, TVL i počtu uživatelů.

13. DePin sítě se začnou smyslupně využívat

Zvýšení používání DePin sítí jako je Hivemapper nebo Helium jako levnější alternativy ke tradiční infrastruktuře.

DEPIN je zkratka pro “Decentralizované Fyzické Infrastrukturní Sítě”, což je nový způsob budování a udržování fyzické infrastruktury s využitím decentralizace, blockchainu a kryptografie, kde jednotlivci a společnosti po celém světě budují a provozují infrastrukturu (například WiFi hotspoty nebo solární baterie) a jsou za to finančně odměňováni a získávají podíl na vlastnictví.

14. Nová účetní úprava oživí možnost držení krypta pro korporace

Nové účetní předpisy usnadní korporacím držení kryptoměn. Jde o reakci na předpokládanou vyšší míru regulace a institucionalizace.

15. DeFi se usmíří s Know Your Customer (KYC)

A na závěr si VanEck připravilo předpověď o tom, že dojde ke vzniku DeFi aplikací kompatibilních s KYC, jejichž tahounem bude Uniswap.

Co si o výše zmíněných predikcí myslíte vy? Souhlasíte s nimi, nebo máte jiný názor? Dejte nám vědět v komentářích!

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.