Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čas vydělávání peněz na kryptoměnách končí, předpovídá hlavní analytik Glassnode

Mileniálové, kteří zbohatli díky Bitcoinu, už pravděpodobně nebudou riskovat své jmění na alternativních kryptoměnách, tvrdí přední analytik společnosti Glassnode.

Publikováno
Čas vydělávání peněz na kryptoměnách končí, předpovídá hlavní analytik Glassnode
Zdroj: exodus.com

Podle Jamese Checka by dny, kdy během kryptoměnového býčího trhu bylo možné vydělat velké peníze na neznámých altcoinech, mohly být brzy u konce.

Mladí zmoudřeli, na shitcoiny už tolik nesází

V úterý tento odborník na on-chain trhy předpověděl, že velká skupina mladých držitelů Bitcoinu (BTC) bude nyní méně ochotná riskovat na volatilnějších aktivech. Značné sumy peněz, které dříve vydělaly, budou chtít spíš udržet a ochraňovat.

Check argumentoval, že hlavním zdrojem poptávky po “shitcoinech” byli doposud “v kryptu narození mileniálové”, kteří nyní přecházejí ve svých finančních životech z fáze “zbohatnout” do fáze “zůstat bohatý”.

“Lidé jsou stále méně ochotní přesouvat své investice do pochybných tokenů, protože vědí, že stačí držet své pozice,” napsal Check na Twitteru. “Občas si vsadí na memecoiny, ale jen v míře, v jaké sází na fotbal.”

Tato teorie je podložena četnými průzkumy, které ukazují, že vlastnictví kryptoměn a jejich podpora jsou výrazně nadprůměrné mezi 18 až 40letými.

Například průzkum společnosti Grayscale mezi americkými voliči, zveřejněný v úterý, zjistil, že 62 % generace Z věří, že kryptoměny jsou “budoucností financí”.

Check však věří, že investiční komunita od posledního býčího trhu zmoudřela a dokáže rozlišovat mezi vítězi (jako je Bitcoin) a altcoiny, které nevytvářejí “žádnou seriózní poptávku”.

Držitelé altcoinů tak mohou mít potíže najít ochotné kupce pro své převážně spekulativní tokeny.

“Nemusíme být daleko od posledního výkřiku altcoinů,” napsal. “Mileniálové a generace Z žádají další generace, aby kupovali jejich shitcoiny, a v tom se neliší od baby boomerů, kteří je žádají, aby kupovali předražené domy.”

Na trhu to zatím není vidět

Analytikova nejnovější teorie však zatím nemá tržní projevy. Jak Bitcoin začátkem letošního roku stoupl o 50 % potom, co získal své vlastní americké spotové ETFs, memecoiny bez konkrétního využití, jako jsou Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Pepe (PEPE) a dogwifhat (WIF), vzrostly ještě více.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Shiba Inu / SHIB
Načítání
Načítání
Načítání
Pepe / PEPE
Načítání
Načítání
Načítání

Je to často opakovaný jev, který hlavní investiční ředitel společnosti Bitwise Matt Hougan dříve popsal jako “efekt bohatství”.

Když dlouhodobí držitelé Bitcoinu zbohatnou, jak roste poptávka po BTC, mají tendenci inkasovat zisky a klidně je použijí k investicím do rizikovějších aktiv.

Jelikož altcoiny mají mnohem nižší objem obchodování a tržní kapitalizaci než BTC, není třeba do těchto aktiv přesunout tolik peněz, aby jejich cena dramaticky vzrostla.

Samotný Check často upozorňoval na výprodeje dlouhodobých držitelů Bitcoinu na začátku letošního roku, které naznačovaly realizaci zisků podobně jako při mnoha předchozích býčích trzích.

Od začátku května se zdá, že dlouhodobí držitelé Bitcoinu se vrátili k hodlování a potřebují “vyšší cenu, aby je motivovala k prodeji”, uvedl na závěr.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
6

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.