Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [BTC + ETH + PEPE] Analýza 5. 5. 2023 – Jak dlouho můžou memecoiny růst?

[BTC + ETH + PEPE] Analýza 5. 5. 2023 – Jak dlouho můžou memecoiny růst?

[BTC + ETH + PEPE] Analýza 5. 5. 2023 – Jak dlouho můžou memecoiny růst?

Bitcoin za sebou má v posledním týdnu menší volatilitu, hodně změn v sentimentu, ale stále zůstáváme v podobném rozpětí.

Pojďme se spolu podívat na tři aktuálně trendující kryptoměny.

Bitcoin

Když se podíváme na denní graf a nejdůležitější S/R levely, je celkem jasné, co se děje – Bitcoin otestoval týdenní rezistenci na 30 tis. USD, poté denní support pod 27 800 USD a cena stále zůstává mezi těmito levely, v rámci zužujícího se range.

Rozhodně bychom nyní měli být spíše opatrní a defenzivní, ale pravdou je, že dokud se neprorazí jedna z těchto dvou úrovní, nemůžeme vědět jakou stranu si Bitcoin vybere.

Scénáře BTC
Scénáře BTC

Bitcoin je ale v hlavním trendu vzhůru, funding napříč trhem je stále negativní, likvidace obřích shortů jsou kolem 31-35 tis. USD, takže větší pravděpodobnosti bych stále dával pohybu vzhůru.

Ethereum

Ethereum je ve velmi podobné technické situaci, a to stagnace mezi rezistencí 1 935 USD a Supportem 1 790 USD. Ve chvíli, kdy bude jedna z těchto hranic proražená, zažije ETH silný trendový pohyb.

Z hlediska podobných faktorů jako u BTC je také mírně pravděpodobnější pokračování přímo vzhůru, ale aby to bylo možné říct s větší jistotou, potřebujeme překonat zmíněnou rezistenci.

Scénář pro ETH
Scénář pro ETH

Byť to není zohledněné v chování ceny ETH, tak na síti Etherea vidíme za poslední týdny obří aktivitu.

Reflektované je to v poplatcích na síti, které jsou spálené, čímž se ETH stává deflačním. Za posledních 7 dní je na síti taková aktivita, že roční deflace ETH by byla -1.5 %.

Aktuální anualizovaná inflace/deflace mincí ETH
Aktuální anualizovaná inflace/deflace mincí ETH
Zdroj: ultrasoud.money

To je samozřejmě z důvodu, že se nám tu rozjela obří spekulace s meme coiny, jako je například PEPE.

PEPE – důležité úrovně

Pepe již dnes v noci dosáhl 1 miliardy dolarů v tržní kapitalizaci a byl zalistovaný na derivátové burzy, jako je Bybit. K obchodníkům, kteří se pouze chtějí svézt na vlně memcoinů, se tedy začínají přidávat i tradeři a je pravděpodobné, že se pohyby na tomto coinu umoudří spíše dříve než později, jak trh začíná být efektivnější.

Na spekulace si tedy dejte pozor, ať už spekulujete na další růst, nebo na propad. Níže najdete aspoň nějaké důležité úrovně, ze kterých je možné vycházet pro obchodování.

Hlavní S/R pro PEPE/USDT
Hlavní S/R pro PEPE/USDT

Závěr k aktuální situaci

Hlavní kryptoměny jako BTC a ETH se pohybují v rangi a zbytek trhu se nudí, tak si obchodníci začali hrát s memecoiny. To je samozřejmě velmi přínosné pro ty, kdo v nich již má kapitál, ale zároveň dlouhodobě i pro držitele ETH, protože jakákoliv aktivita na síti zvyšuje poplatky a tímto i deflační tlak na ETH a jeho popularitu obecně.

Memecoiny ještě stále mají prostor, ale kryptoměnový trh již reaguje velmi rychle a s příchodem derivátového trhu přichází i výrazně větší likvidita na obě strany, takže se pohyby hlavních memecoinů velmi pravděpodobně brzy začnou zpomalovat.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo