Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC] Analýza 12. 5. 2023 – Bitcoin padá, Altcoiny padají pomaleji

Andrej Kalvoda
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno

V minulém updatu jsme se bavili o dvou hranicích, které musí být proražené, abychom dostali trendový pohyb. Spodní z nich byla 27 590 USDT a právě tuto hranici Bitcoin v noci na dnešek prorazil a vidíme okamžitý break až k cenám kolem 26 tis. USD.

Týdenní výhled na BTC

Jak vidíme na týdenním grafu níže, BTC byl zamítnutý kolem cen 30 tis. USD a nyní prorazil předchozí minimum a padá k 200týdennímu klouzavému průměru, který dodává silný support kolem 26 tis. USD..

Týdenní hladiny BTC 
Týdenní hladiny BTC

Stále platí očekávání, že navzdory tomuto klouzavému průměru očekávám pokračování až ke srukturálním supportům, tedy 25 200 USD jako minimum a v případě dlouhého knotu se můžeme podívat až na spodní část supportů, tedy hodnotu 23 200 USD předtím, než bude BTC pokračovat ve své cestě za rezistencí na 35 tis. USD.

Hlavní scénář BTC
Hlavní scénář BTC

Naopak invalidace dalšího propadu by stále byla nad 30 tis. USD, takže pokud uvidíme minimálně denní svíci uzavřít nad 30k, máme znamení, že korekce skončila a ceny pod 25 tis. USD v blízké budoucnosti neuvidíme.

Dominance Bitcoinu

Během propadu, který za poslední dny máme, je zajímavé sledovat, že altcoiny obecně nyní padají pomaleji, než Bitcoin. To je situace, kterou jsme tu už dlouho neměli a myslím si, že je daná několika faktory:

  • do trhu přichází strach z prodeje peněženek Mt. Goxu,
  • USA má také velkou hodnotu v BTC, které plánují prodat do konce roku,
  • k tomu začínají hádky v Bitcoin komunitě ohledně toho, zda nechat dovolené inscriptions, nebo udělat cenzuru těchto transakcí, protože část komunity to považuje za spam bitcoinové sítě,
  • a altcoiny se v této chvíli pohybují kolem ročních minim, čímž investorům nabízejí výrazně vyšší RR z hlediska investice, než BTC.

Ať už je to kombinace těchto, nebo i dalších faktorů, Bitcoin je oproti zbytku trhu slabší a projevuje se to na BTC dominanci.

Tvorba vrcholu BTC dominance
Tvorba vrcholu BTC dominance

Stále si myslím, že bychom se, co se týče BTC dominance, mohli podívat ještě o něco výše, zhruba k 50 %, ale zatím to nevypadá, že by tu byl zájem.

Je tedy dobré počítat i s variantou, že vrchol již byl vytvořený a potvrzení bychom dostali rozbitím lokální týdenní struktury dle grafu výše.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.