Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC + Altcoiny] Analýza 9. 6. 2023 – Jak daleko je dno?

Publikováno

Ahoj tradeři, v předchozích týdnech jsme psali o tom, že BTC se nachází v týdenní korekční struktuře, která má potenciál pokračovat minimálně k 25 200 USD, což je první hladina, na níž můžeme očekávat odraz.

V posledním týdnu jsme konečně viděli zásah BTC až k cenám 25300 USD, tedy velmi těsně k supportu, a tím pádem konečně můžeme hledat potenciální obrat zpět do uptrendu.

Týdenní graf Bitcoinu
Týdenní graf Bitcoinu

Na grafu vidíme, že pokud se BTC podaří prorazit nahoru, hlavní rezistencí bude zóna mezi 29 200-30 000 USD. Zde se bude rozhodovat o pokračování uptrendu nebo delší korekcí.

Denní graf

Jak jsem psal výše, support 25 200 USD nebyl dosažený asi o 100 USD. Jde o dostatečně malý rozdíl, aby bylo možné říct, že support byl otestovaný. Na druhou stranu si tím ale nemůžeme být jistí, dokud BTC neprolomí lokální rezistence. Cesta na 29 tis. USD tedy má dvě možnosti:

  • Prolomení 27 400 USD, poté rovnou do HTF rezistence.
  • Ještě jeden knot dolů pro finální otestování 25 200 USD a likvidaci býků longujících na aktuálních cenách.
Krátkodobé scénáře BTC
Krátkodobé scénáře BTC

Nemyslím si, že by bylo možné rozhodnout o pravděpodobnostech scénářů. Tak jako tak bychom se ale buď měli blížit k lokálnímu dnu, nebo jej už mít za sebou.

A co altcoiny?

Altcoiny jsou výrazně slabší než BTC a ETH, a to především z důvodů žalob SEC dříve v tomto týdnu. Jejich kapitalizace se dostává na úrovně, které jsme viděli naposledy v březnu tohoto roku, během bankovní krize v US a odchýlení ceny stablecoinu USDC.

Očekával bych zde ještě jeden skok dolů pro nové minimum a vyplnění supportu až k hodnotám kolem 315 mld. USD. Odtud bych očekával reakci a vytvoření finálního dna na altcoinovém trhu.

Očekávání pro altcoiny
Očekávání pro altcoiny

Závěr

Bitcoin se nachází v ošemetné situaci, kdy se pohybujeme na cenách, ze kterých dává smysl pohyb nahoru. Support byl však o desetiny procenta předběhnutý, takže si tím nemůžeme být jistí.

Altcoinový trh dává vodítka k tomu, že ještě jeden poslední skok dolů nás pravděpodobně čeká, poté také očekáváme vytvoření dna.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.