Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Brzká revoluce na Ethereu, snížení poplatků by mělo zvýšit aktivitu na síti

Ethereum připravuje upgrade. Bitcoin je před halvingem. Analytici JPMorgan odhadují, že Ethereum v příštím roce Bitcoin v růstu překoná

Publikováno
Brzká revoluce na Ethereu, snížení poplatků by mělo zvýšit aktivitu na síti
Zdroj: Depositphotos.com

V oblasti investic do kryptoměn předpovídají analytici JPMorgan býčí rok pro Ethereum (ETH) a předpokládájí, že v roce 2024 zastíní svého věčného rivala, Bitcoin (BTC). Tento výhled je úzce spjat s očekávaným upgradem Etherea EIP-4844, který by měl způsobit revoluci v provozních schopnostech platformy.

Protodanksharding

Tým společnosti JPMorgan, vedený Nikolaosem Panigirtzoglouem, předpovídá Ethereu silný rok, protože se připravuje na významnou modernizaci sítě. Očekává se, že EIP-4844, hovorově označovaný jako “Protodanksharding”, změní pravidla hry pro Ethereum a potenciálně vyvolá prudký nárůst síťové aktivity a následně i ceny ETH.

Aktualizace představuje klíčový krok k plné realizaci Dankshardingu, inovativního mechanismu shardingu, který má posílit efektivitu sítě. Zavedením “datových blobů” – dočasných datových paketů, které mohou obsahovat více informací než typické bloky – si EIP-4844 klade za cíl zvýšit prostupnost sítě a snížit transakční náklady (gas), čímž se Ethereum stane ještě atraktivnější platformou pro vývojáře i uživatele.

Srovnání s Bitcoinem

Co se týče širšího trhu kryptoměn, Bitcoin vykázal výrazný nárůst a obchoduje se nad 42 000 USD, což představuje 156% nárůst od začátku roku.

Ether se drží v závěsu s vlastním působivým nárůstem a stojí přibližně 2 200 USD, což je o 90 % více než na začátku roku. Tato čísla odrážejí dynamický býčí trh, i když podléhají volatilitě, která nabádá k opatrnosti.

Zatímco Ether je připraven na vzestup, analýza společnosti JPMorgan naznačuje, že Bitcoin nemusí zažít stejnou úroveň růstu. Zpráva spekuluje, že nadcházející půlení Bitcoinu již mohlo být na trhu oceněno. Vzhledem k tomu, že náklady na těžbu se po halvingu mohou zdvojnásobit, analytici předpokládají scénář, podle kterého by hash rate Bitcoinu mohl klesnout přibližně o 20 % a těžaři s vyššími náklady by mohli opustit trh.

Na rozdíl od předvídatelných změn v nabídce Bitcoinu přináší upgrade Etherea EIP-4844 dynamický posun ve schopnostech sítě a nabízí nový impuls k růstu. Tento výrazný rozdíl v povaze obou událostí je důvodem, proč společnost očekává lepší výkonnost Etherea.

2024 rokem Etherea?

Vzhledem k tomu, že na obzoru je upgrade Etherea a halving Bitcoinu, je připravena scéna pro zajímavý rok v oblasti kryptoměn, kde technologický pokrok může rozhodnout o vedoucí pozici na trhu.

Ethereum pokračuje ve svém neúnavném pochodu směrem k technologickému zdokonalování, a Protodanksharding slibuje výrazné zvýšení aktivity sítě. Tento inovativní upgrade není pouhým krokem vpřed, je to skok směrem k budoucnosti, kdy Ethereum zvládne větší objem transakcí s grácií a hbitostí.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.