Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

BRC-20 tokeny pomalu zaniknou a nahradí je tento nový a lepší tokenový standard

Nový protokol Runes vyvolává cenové výkyvy mezi tokeny BRC-20. Většina z nich zažila strmý pád.

Publikováno
BRC-20 tokeny pomalu zaniknou a nahradí je tento nový a lepší tokenový standard
Zdroj: xverse.app

Trh s kryptoměnami v současnosti napjatě očekává nový protokol s názvem Runes, jehož implementace se časově shoduje s blížícím se halvingem Bitcoinu (BTC).

Info

Rune je označení pro nový standard zaměnitelných tokenů na bitcoinovém blockchainu. Protokol představil již minulý rok Casey Rodarmor, který je mj. i tvůrcem protokolu Ordinals.

Současný standard bitcoinových tokenů (BRC-20) trpí problémem vytváření nadbytečných a zbytečných UTXO (Unspent Transaction Outputs), které mohou zahltit síť. Runes protokol tento problém řeší a je tak krokem ke zdravějšímu a čistějšímu provozu na největší decentralizované síti světa.

Zdroj: alexlab.co
Porovnání standardů Runes a BRC-20
Porovnání standardů Runes a BRC-20

V posledních dnech zaznamenalo pokles hodnoty několik významných BRC-20 tokenů, včetně Ordinals (ORDI)SATS (SATS).

ORDI se od svého maxima propadl o více než 55 % těsně nad hranici 40 USD, zatímco SATS zaznamenal ještě výraznější pokles a a obchoduje se za 0,00000027 USD.

Aktuální cena
Změna
Ordinals / ORDI
Načítání
Načítání
Načítání
SATS / SATS
Načítání
Načítání
Načítání

Před rokem spuštěný ORDI byl vůbec prvním BRC-20 tokenem. V březnu dosáhl tržní kapitalizace ve výši 2 miliard USD, když nastavil nové rekordní maximum ceny na úrovni 95 USD. Nyní je však cena o více než polovinu níž.

Uprostřed propadu BRC-20 tokenů vzdoroval pouze Bitcoin Pups (PUPS), který se začátkem měsíce obchodoval za cenu kolem 4 USD, avšak v minulém týdnu vystřelil na téměř 100 USD. Odborníci tento nárůst přičítají spojení tokenu právě s připravovaným protokolem Runes.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.