Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin vs Altcoiny] Analýza 20. 11. 2020 – Jakou příležitost nyní nechcete minout?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsem psal, že pravděpodobně se před dalším pohybem ještě zastavíme na 16k USD. No, chvíli jsme se tam zastavili, ale rozhodně ne tak dlouho, jak jsem očekával.

Také jsem psal, že pokud by BTC překonal rezistenci 16 500 USD, půjdeme až na další rezistenci 18 800 USD. Toto máme téměř splněno, protože Bitcoin má aktuálně vrchol ze středy na téměř 18500 USD: Tak co dál?

Když se na Bitcoin podíváme racionálně a technicky, tak už měl dávno spadnout. Ale neděje se to.

Proč?

Protože jsme se dostali do parabolické fáze bez jakýchkoliv pullbacků, takže se trh nechová technicky. Nechová se racionálně. Naopak, zrychluje svůj trend, což vidíme na obrázku níže.

Přechod Bitcoinu do parabolické fáze
Přechod Bitcoinu do parabolické fáze

Problém s parabolickým pohybem je, že nemusí končit na “logických” úrovních, protože z žádné logiky nevychází. A přesto že nemůžeme přesně určit, kde se zastaví, dnes se o to aspoň lehce pokusíme.

Na grafu níže vidíte vyznačené rezistence na grafu Bitcoinu z vyšších časových rámců (týdenní a měsíční). Je jasné, že jediný rozumný level, který může udržet cenu pod sebou, je 18 865 – 19 100 USD.

Toto je v této chvíli poslední rezistence, kterou máme stanovenou z předchozí struktury. Pokud bychom ji překonali, tak jdeme do naprosto nového území, nad ATH z roku 2017.

HTF supporty a rezistence Bitcoinu
HTF supporty a rezistence Bitcoinu

Jak jsem psal výše, v tomto parabolickém pohybu se může stát prakticky cokoliv, ale osobně si nemyslím, že se dostaneme přes 19 tis.

Můj hlavní pohled na trh je ten samý, jako před týdnem, pouze se to vše odehraje o jednu rezistenci výše.

Bitcoin je aktuálně v přetaženém trendu, takže bude potřebovat uklidnění a stagnaci. Je možné, že později rezistenci prorazíme, ale v této chvíli dává smysl snížení volatility minimálně na 2-4 týdny.

Během této doby by měly dostat šanci altcoiny, kde jsou struktury o hodně zajímavější. V dnešní analýze bych se tedy kromě zmíněného Bitcoinu rád podíval i na tržní kapitalizaci altcoinů a Ethereum, coby leadera tohoto trhu.

Altcoin market cap

Na grafu níže vidíme, že v tomto týdnu se kapitalizace altcoinů konečně dostala nad konsolidační úroveň předchozích týdnů a měsíců.

Prvním targetem tohoto breakoutu by měla být kapitalizace 191 miliard dolarů. Další důležité úrovně jsou potom 212 a 246 miliard, což by mohlo znamenat navýšení až o 60% od posledního supportu.

Důležité úrovně kapitalizace altcoinového trhu
Důležité úrovně kapitalizace altcoinového trhu
Poznámka

Knot, sahající na kapitalizaci 191 miliard v tomto týdnu, je pouze chyba zobrazení na stránkách tradingview, nikoli reálná hodnota.

Na dalším obrázku můžete vidět porovnání grafu kapitalizace altcoinů (vlevo) vs celkové kapitalizace trhu kryptoměn (vpravo).

Porovnání kapitalizace altcoinů a kapitalizace celého trhu kryptoměn
Porovnání kapitalizace altcoinů a kapitalizace celého trhu kryptoměn

Tyto grafy jsou si velmi podobné – až na to, že celková kapitalizace byla v tomto stejném okamžiku v říjnu tohoto roku, což byl začátek celého parabolického pohybu BTC. Je tedy možné, že ten stejný pohyb se nyní odehraje na altcoinech.

Ethereum

ETH vypadá také velmi podobně jako samotný graf altcoinů. Hlavní rezistenci 450 USD již ale překonalo v minulém týdnu a nyní vidíme na HTF grafu silný pohyb nahoru. Další targety pro Ethereum, jsou cenové levely 620, 670 a v případě opravdu silného pohybu i 795 USD.

Cenové úrovně na ETH/USDT
Cenové úrovně na ETH/USDT

Závěr k dnešní analýze

Bitcoin se momentálně nachází v parabolickém pohybu a není moc dobře predikovatelný. Nejpravděpodobnější varianta je, že otestujeme 19 tis. USD a zde několik dní až týdnů zůstaneme. I přesto, že na BTC tedy očekávám zvýšení ceny, si nemyslím, že by se v dalších týdnech odehrávalo to hlavní na BTC. Daleko spíš budou zajímavé altcoiny, které mohou vyrůst klidně i o vyšší desítky procent.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.