Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin stojí před klíčovou rezistencí 42 000 USD, co dál?

Publikováno
Bitcoin stojí před klíčovou rezistencí 42 000 USD, co dál?
Zdroj: mpost.io

Bitcoin (BTC) zažil pozoruhodný vzestup a jeho hodnota poprvé po 19 měsících nakrátko překonala hranici 42 000 USD. Prudký nárůst byl mimo jiné likvidacemi shortujících obchodníků, kteří po 7 zelených týdenních svíčkách očekávali propad.

Analytici a odborníci diskutují o tom, zda růst naznačuje začátek býčího trhu nebo se jedná pouze o spekulaci na schválení bitcoinového spotového ETF, k čemuž má americká Komise pro kontrolu cenných papírů čas do 10. ledna 2024

Analytický pohled na růst

Jeroen Blokland, známý fondový manažer si všímá klíčového rozdílu oproti době, kdy Bitcoin naposledy překročil hranici 40 000 USD. Tehdy po vrcholu následoval pokles, který byl způsoben skandály a negativní publicitou v oblasti kryptoměn. Tentokrát je však růst Bitcoinu podpořen jeho rostoucím uznáním jako legitimní třídy aktiv a s blížícím se ETF jej ve větší míře nakupují i institucionální investoři.

Dalším katalyzátorem, který by mohl přispět k nárůstu ceny Bitcoinu, je halving, tedy snížení odměny těžařů na polovinu. V minulosti vyvolal halving výrazný nárůst ceny a často signalizovala začátek býčích trhů. K půlení dochází každé 4 roky a příští rok vychází halving na konec dubna.

Ekonomický kontext a očekávání trhu

Krátkodobě důležitou událostí pro pozorovatele trhu je zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Na tomto zasedání se budou jako obvykle hodnotit protiinflační opatření a zvažovat úpravy úrokových sazeb. Převládá očekávání, že sazby zůstanou beze změny, což může být hnacím motorem nedávného růstu rizikových aktiv včetně kryptoměn.

Prudký nárůst Bitcoinu ke 42 000 USD vyvolal diskuze o směřování trhu. Investoři budou pozorně sledovat nadcházející rozhodnutí SEC ohledně žádosti o ETF, halving Bitcoinu a rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, protože tyto faktory budou hrát významnou roli při utváření trajektorie trhu.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.