Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin poprvé v historii překonal hranici 60 tisíc dolarů! Cenu nakoplo schválení stimulačního balíku v USA

Bitcoin poprvé v historii překonal hranici 60 tisíc dolarů! Cenu nakoplo schválení stimulačního balíku v USA

Bitcoin v sobotu poprvé překonal hranici 60 tisíc dolarů.

Na jeho růst má vliv i rozhodnutí Joea Bidena o stimulačním balíku za necelých 2 biliony dolarů. Kryptoměny navíc získávají na svoji stranu stále více investorů, které ovlivňují zprávy o akceptaci kryptoměn ze strany velkých společností.

Tržní kapitalizace Bitcoinu přesáhla hranici 1 bilionu dolarů

Bitcoin opět nezklamal své podporovatele a v sobotu překonal hranici 60 tisíc dolarů. Od března minulého roku, kdy se jeho cena pohybovala mezi 4 až 5 tisíci, vzrostl skoro o 1 400 %. V návaznosti na to vzrostla i tržní kapitalizace Bitcoinu na 1,14 bilionu dolarů, čímž se přibližuje i k ohodnocení jednoho z největších technologických gigantů Alphabetu (akcie Google) (1,3 bilionu dolarů).

Stále více velkých hráčů se přiklání ke kryptoměnám

I když byly kryptoměny v čele s Bitcoinem dlouho považovány za pomyslné “outsidery”, podařilo se jim za pár let napravit svoji reputaci a dostat se do podvědomí velkých hráčů nejen na poli financí. Jako jeden z prvních se v minulém roce k akceptaci kryptoměn odvážil PayPal, který letos následuje i kreditní gigant Mastercard. Největší popularitu Bitcoinu přinesla investice Tesly, která do něj vložila 1,5 miliardy dolarů.

Tyto kroky nepochybně inspirovaly i další společnosti. Největší americká banka JPMorgan představila svůj nový investiční produkt s nepřímou expozicí vůči Bitcoinu a dalším kryptoměnám. Ve stejném duchu se nese i prohlášení BNY Mellon, které umožní svým klientům držet Bitcoin jako součást portfolia. Pozadu ale nezůstává ani investiční společnost BlackRock či společnost MicroStrategy, která si od svých investorů půjčila 600 milionů dolarů za účelem investice do kryptoměn.

Za růstem Bitcoinu stojí také Biden

Za růstem Bitcoinu má stát i rozhodnutí Joe Bidena o schválení nového stimulačního balíku o hodnotě 1,9 bilionu dolarů, který garantuje většině Američanům podporu v podobě 1 400 dolarového šeku. Tento krok však nahrává do karet inflaci, která děsí stále více investorů.

Někteří z nich navíc vnímají Bitcoin jako uchovatele hodnot a “digitální zlato”, které jim může nabídnout adekvátní ochranu jejich financí. Naopak kritikové předpovídají, že se jedná o stejnou bublinu jako mezi lety 2017 a 2018, která dříve či později praskne.

NFT zaznamenávají stále větší úspěch

Vedle kryptoměn zažívají velký boom i takzvané NFT neboli nenahraditelné tokeny, které jsou využívány pro úschovu a prodej předmětů v digitální podobě. Hlavním důvodem je ochrana těchto předmětů před paděláním, přičemž v podobě NFT jsou ukládány zejména umělecká díla, sběratelské karty či fotografie. Většina NFT v současnosti využívá blockchainu Etherea, z čehož těží i stejnojmenná kryptoměna.

Tento boom okolo NFT podpořila i nedávná dražba krypto-umělce s pseudonymem “Beeple”, který minulý týden vydražil sérii svých obrazů s názvem “Everydays: The First 5000 Days” za 69,3 milionů dolarů. NFT si samozřejmě všímají další umělci a společnosti, kteří chtějí skrze ně podpořit svůj online business.

Je růst Bitcoinu pouze nafouknutou bublinou, která brzy praskne? Jaký je váš názor?

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Petr

“Je růst Bitcoinu pouze nafouknutou bublinou, která brzy praskne?” To je otázka za milion dolarů:-) Nicméně řekl bych , že investovat do BTC v této době se nezdá jako nějak extrémně velké riziko, alespoň do určité delší stagnace….