Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Ethereum] Analýza 22. 9. 2023 – BTC na 29 tis. nebo 24 tis. USD?

Publikováno

V minulém týdnu jsme se bavili o možném odrazu kurzu BTC k 27 300 USD. Tento pohyb proběhl hned začátkem týdne a od rezistence nyní vidíme zamítnutí opět na nižší ceny.

Bitcoin

V rámci scénáře z minulého týdne mi u BTC nyní dává největší smysl návrat zpět až na cenovou úroveň 25 900 USD, která bude klíčová v tom, jestli je pohyb vzhůru dokončený nebo nikoli.

  • Pokud zde uvidíme odraz a rozbití krátkodobé struktury vzhůru, stále nás může čekat pohyb k 29 tis. USD, což by byla další logická rezistence .
  • Naopak, pokud ztratíme zónu kolem 25900 USD, je otevřená cesta pro pád až k 24 tis. USD.
Dlouhodobé scénáře BTC 
Dlouhodobé scénáře BTC

Bitcoin se nyní tedy nachází ve fázi, kdy je třeba být velmi opatrný, vzhledem k potenciálně velkému prostoru směrem dolů.

Ethereum

Altcoiny se opět dostávají do situace, kdy jsou oproti BTC výrazně slabší. Na Ethereu je to vidět o to víc, vzhledem k tomu, že to vypadá na uzavření tohoto týdne pod hlavním supportem, který jsem komentoval v předchozích článcích.

Pokud uvidíme uzavřít týdenní svíci pod 0,061 BTC, dost pravděpodobně uvidíme pohyb až k cenové úrovni 0,057-0,055 BTC za ETH, kde očekávám další akumulaci.

Očekávání od ETH/BTC
Očekávání od ETH/BTC

Ethereum Futures ETF

S dynamikou na ETH/BTC grafu souvisí mnoho věcí, ale chtěl bych dát do pozornosti především Futures ETF pro Ethereum. Během léta jsme viděli několik žádostí a rozhodnutí k první z nich by mělo přijít nejpozději do 3. října, tedy během následujících 14 dní.

ETH Futures ETF nesouvisí tak zásadně s přílivem nového kapitálu, ale především by signalizovalo jak regulační orgány USA o Ethereu přemýšlí a fakticky by invalidovalo tezi, že ETH bude nařknuto jako neregistrovaný cenný papír.

Zdroj: Bloomberg
Deadliny pro schválení ETF
Deadliny pro schválení ETF

Závěr

Sentiment na trhu je nyní neutrální a ceny stejně tak. Ani BTC ani ETH nemají určený konkrétní směr a co se týče Bitcoinu, jediné opravdu důležité oblasti, na kterých záleží, jsou 23-24 tis. USD a 29 tis. USD. V meziprostoru je možné najít dobré obchody, ale primárně beru všechny pohyby jen jako šum.

Na čem teď záleží více, je dynamika mezi BTC a ETH, potažmo alty. Ethereum je výrazně slabší, ale do této dynamiky může během následujících 2 týdnů silně zasáhnout SEC s rozhodnutím o Futures ETF.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.