Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 15. 9. 2023 – Jste připraveni na krátký růst? Co přinese aktuální volatilita?

Publikováno

Do krypto trhu konečně přišla trocha volatility a aktuálně se díváme se na ceny 26 600 USD za Bitcoin, který v této chvíli vede celý zbytek trhu lehce nahoru. Pojďme proto prozkoumat grafy a ukažme si příležitosti, které nabízí.

Týdenní graf

Z dlouhodobého pohledu je Bitcoin stále bullish, s finálním targetem 35 tis. USD. Nicméně, jak jsme se dívali i v předchozích článcích, struktura krátkodobého týdenního trendu byla porušená.

Stále tedy očekávám, že pro odraz ceny se ještě budeme muset podívat aspoň k 24-23 tis. USD, kde se pro mě otevírá nejlepší longová zóna.

Týdenní graf Bitcoinu 
Týdenní graf Bitcoinu

4H graf

Když se podíváme na kratší časové rámce, jako je třeba 4hodinový graf, tak vidíme jasné rezistenční levely, na které se cena může dostat:

  • První zóna je na cenách 26 400 – 26 600 USD. Té už jsme dosáhli a Bitcoin reaguje stále velmi pozitivně. Očekávám tedy pokračování výše.
  • Následující hlavní rezistence je 27 170 – 27 300 USD. Myslím si, že je obří pravděpodobnost, že z této zóny bude Bitcoin zamítnutý.
  • Pokud by ji náhodou BTC dokázal překonat, uvidíme dokončení do finální zóny, a to k 29 tis. USD.
Krátkodobé scénáře BTC 
Krátkodobé scénáře BTC

Bitcoin dominance

BTC dominance nám říká, jestli v dalším období bude silnější Bitcoin, nebo altcoiny. Vzhledem k tomu, že tento graf otestoval vrchol předchozího range a vidíme pěkný odraz, je velká pravděpodobnost, že dominance Bitcoinu může ještě nějakou dobu stoupat, a tedy BTC bude typicky růst rychleji a klesat pomaleji než většina altcoinů.

Hlavní rezistence se nachází na 53 %. Je složité dopředu predikovat přesný vrchol, ale dle mého názoru se stále pohybujeme ve finální fázi růstu BTC dominance a ze zmíněných 53 % uvidíme obrat tohoto trendu.

Dynamika mezi BTC a alty
Dynamika mezi BTC a alty

Závěr

Především je příjemné vidět návrat volatility do trhu kryptoměn, byť zatím stále v malé míře. Co se týče scénářů, myslím si, že máme před sebou pohyb nahoru minimálně k 27200 USD, ale zároveň tento pohyb nás ještě nedostane na nová highs. Daleko spíš se v dalších týdnech ještě budeme muse tpodívat pro reakumulaci níže, k 24 tis. USD.

Připojte se k Blockspace!

Členové skupiny Blockspace každodenně získávají aktuální informace z trhů a technické i fundamentální analýzy široké škály aktiv. Kromě traderů nejsou opomenuti ani hodleři, kteří se mohou inspirovat sdíleným portfoliem skupiny.

Na Discordu, kde veškerá komunikace probíhá, členové dále najdou pravidelné livestreamy, vysokoúrokové příležitosti v DeFi, upozornění na kryptoměnové airdropy a samozřejmě nechybí ani vzdělávací materiály. Skupinu je možné vyzkoušet na 7 dní zdarma. Zkuste to!

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.