Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 9. 7. 2021 – Kdy konečně přijde pohyb?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se bavili o zóně 33 380 – 32 250 USD, ve které očekávám odraz nahoru k rezistencím.

Toto proběhlo hned během víkendu po minulém článku, jak můžete vidět na grafu níže.

Bitcoin je v supportní zóně
Bitcoin je v supportní zóně

Bitcoin ale neměl dostatek síly se odrazit až na 38 tis. USD, pouze otestoval primární rezistence na cenové úrovni 36 000 USD a nyní už potřetí testuje tu stejnou supportní zónu.

Celou situaci nám Bitcoin moc nezlehčuje tím, že, jak vidíme na dalším grafu, se v tomto rangi mezi 30-40 tis. USD pohybuje téměř 50 dní a range se neustále zužuje.

Délka range BTC + snižující se volatilita
Délka range BTC + snižující se volatilita

V dolní části grafu vidíme volatilitu Bitcoinu, která se za toto období velmi snížila. Tento indikátor nám ale dává naději na to, že velmi brzy dojde k expanzi, protože za tohoto cca půl roku, který je na grafu vyobrazený, bylo toto prakticky vždy dno a z těchto nízkých zón volatility přišel nějaký silný trendový pohyb.

Velká otázka je, kterým směrem to bude. A myslím si, že toto zatím nikdo nevidí a nedokáže předpovědět, vzhlede k tomu, kolik falešných signálů nám Bitcoin v tomto rangi již dal.

Proto doporučuji si počkat na opravdu silné potvrzení bullish nebo bearish scénáře, které jsou následující:

Bullish scénář

Zde nám půjde o jeden jediný level, a to 35 300 USD. Pokud nad touto cenou uzavřeme denní svíci, je možné považovat, že dno máme vytvořené a následující pullback nabírat long pozice, se kterými je možné mířit na 38-39 tis. USD, dlouhodobě případně až na 45 tis. USD.

Bullish scénář Bitcoinu
Bullish scénář Bitcoinu

Bearish scénář

Bearish scénář není tak jasný, jako ten předchozí. Pokud bych to měl zjednodušit na to, co nám dá tak 80% šanci úspěchu, bude to opět sledovat denní uzávěr pod cenou 31500 USD.

Pokud zde uzavřeme, měla by být prakticky otevřená cesta na 34 tis. USD a případně i test předchozího maxima na 20 tis. USD.

Bearish scénář Bitcoinu
Bearish scénář Bitcoinu

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin nám stále velmi stěžuje obchodování a většina trhu je naprosto unavená tímto pohybem do strany, zdánlivě bez konce. Díky tomu zároveň není možné odhadnout co se stane dál, protože čím déle range trvá, tím více se šance blíží 50:50 pro pohyb nahoru, nebo dolů.

Index volatility se ale blíží zóně, ze které se historicky velmi rád odráží a tím pádem můžeme čekat, že velmi brzy už pohyb přijde a příští týden už se pravděpodobně budeme bavit o úplně jiném grafu. Čím více je potlačená v trhu nějaká síla, tím silnější reakce poté přijde.

Co se týče tradingu, na takto dlouhodobějších grafech zatím není možné nic dělat. Pouze sedět na rukách a čekat, který ze scénářů se potvrdí.

Líbil se vám tento článek?
19
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Kolik vzniklo cruise jsem kúpiť věk

“Bitcoin nám stále velmi stěžuje obchodování”

Hurá zpátky do třetí třídy…

a

v bearish scenari se mluvi asi o 24k, ze?

David

Taky to tak chápu :)