Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 7.10. 2020 – Konečně přijde volatilita!

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme diskutovali obě možnosti pohybu – že kurz Bitcoinu vystřelí nahoru, vstříc 11 300 USD, anebo také rovnou propad, a tedy cestu k 9 450 USD. Psal jsem, že vše bude záležet na reakci na zónu 10 400 – 10 530 USD.

Scénáře z analýzy 2. 10. 2020
Scénáře z analýzy 2. 10. 2020

Jak vidíte, z uvažované zóny přišla bullish reakce, během které se Bitcoin dostal nad měsíční rezistenční level a nad předchozí high.

Zatím tedy můžeme uvažovat jako primární scénář právě bullish variantu, kdy Bitcoin půjde k cenám 11 300 USD a až odtud dolů – otestovat supporty.

Co se týče analýzy kratších časových rámců, tam beru jako nejdůležitější level otevírací cenu tohoto týdne (Weekly open – Wo) na ceně 10666 (Binance).

Pullbacky k této úrovni jsou nákupní, ale nechtěli bychom vidět cenu jít pod tento level.

Konečná invalidace bullish scénáře je pod cenou 10 530 USD.

Očekávaný scénář na kratších časových rámcích
Očekávaný scénář na kratších časových rámcích

Pokud bych tedy nyní shrnul, co od trhu očekávám, tak je to cesta nahoru, vstříc rezistencím 11 080, 11 300 USD a případně v hodně bullish trhu i 11600 USD. Krátkodobě bychom nyní mohli mít pullback zpět k weekly open (10 666 USD), ale neměli bychom jít pod něj.

Pokud bude někdo v longu, tak zmíněné rezistence jsou opravdu potřeba respektovat a nejpozději na 11 300 USD mít všechny profity vybrané, protože druhá část scénáře je poklesová.

Pojďme si rozebrat proč:

Denní graf BTC/USD
Denní graf BTC/USD

Jak vidíme na širším obrázku výše, tak BTC byl od dubna v uptrendu, kdy stále vytvářel na všech časových rámcích vyšší maxima a minima. Toto se změnilo začátkem září, kdy poprvé za celou dobu přišlo proražení směrem dolů.

Na vyšších časových rámcích stále držíme v uptrendu, ale na denním grafu vidíme zcela jasně mezi 11 300 – 11 600 USD neotestované rezistence – a to poprvé od dubna 2020.

Je velmi nepravděpodobné, že by na tyto úrovně trh nijak nereagoval a pokračoval rovnou nahoru. Proto daleko spíš očekávám otestování a silné zamítnutí. Celý trh je nyní také v napětí kvůli můžné další vlně koronaviru a dalším fundamentálním faktorům.

Momentálně hlavní scénář možného vývoje BTC
Momentálně hlavní scénář možného vývoje BTC

Dalším, sekundárním důvodem, je stále otevřený gap na CME futures na cenách. Graf CME vidíte na obrázku vpravo.

Porovnání BTC/USD a BTC CME Futures
Porovnání BTC/USD a BTC CME Futures

Total market cap

Podobnou situaci můžeme vidět i na grafu total market capu, neboli celkové tržní kapitalizace. Nad cenou jsou jasně vidět neotestované rezistence, naopak pod cenou jsou stále supporty, kterých se cena zatím nedotkla, ale pro pokračování v trendu by dávalo smysl je potvrdit.

Graf celkové kapitalizace kryptoměnového trhu
Graf celkové kapitalizace kryptoměnového trhu

Závěr

Zatím na grafu nemáme nic nového a nečekaného. V minulém týdnu jsme čekali, že BTC se teprve musí rozhodout mezi dvěma scénáři. Zatím to vypadá, že se rozhodl a půjde po bullish stezce – nejprve pro otestování rezistencí a až poté dolů. Stále to není potvrzené, ale už je to o dost jasnější PA, než předchozí týden.

Dokud tedy drží weekly open, a tedy ceny lehce nad 10 600 USD, tak se bavíme o začátku krátkodobého uptrendu, směrem k 11 300 USD.

Samozřejmě se vždy může stát něco nečekaného a během posledních 2 týdnů se toho už stalo hodně (Prohlášení Donalda Trumpa o netištění dalších peněz, stíhání Bitmexu, atd), takže určitě je na místě opatrnost a znalost invalidačních úrovní zmíněných v tomto článku.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.