Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 3. 3. 2023 – Klíčové ceny pro býky

[Bitcoin] Analýza 3. 3. 2023 – Klíčové ceny pro býky

[Bitcoin] Analýza 3. 3. 2023 – Klíčové ceny pro býky

Ahoj tradeři, v minulém updatu jsme se bavili o tom, že BTC se nachází ve 4h uptrendu a hlavní akumulační úroveň se nachází kolem 22 800 USD. Tam si BTC sáhnul a celý týden to bylo low, které se snažil udržet v noci na dnešek jsme dostali ale další pohyb dolů, takže optimální čas se opět podívat na grafy a začít uvažovat, jaké jsou nyní možnosti.

4h trend BTC

Z hlediska struktury trendu se nám stále nic nezměnilo. Kurz bitcoinu se nachází v etablovaném uptrendu, kde invalidace, kterou zmiňuji již třetí týden, se nachází na ceně 21 350 USD. Dokud se cena BTC pohybuje nad ní, primární očekávání by stále mělo být pro další pohyb na nová lokální maxima.

Struktura trendu
Struktura trendu

BTC se v rámci tohoto trendu vrátil na ceny, které pár týdnů zpět znamenaly reakumulaci, takže to je poslední support, o který se ale býci budou bít ze všeho nejvíce. Pokud by byl proražený, BTC se posouvá do 4h downtrendu a uvidíme ceny kolem 20k.

hraniční level a scénáře BTC
hraniční level a scénáře BTC

Je velmi pravděpodobné, že během následujícího týdne uvidíme cenu poskočit nahoru, minimálně k 23 tis. USD, kde se nachází rozhodující level, zda bude pokračovat bullish trend, nebo se přesuneme na nižší ceny.

Zamítnutí od 23 tis. znamená, že BTC se vrací výrazně níž, naopak překonání této hranice a překonání bullish levelu na 24 tis. USD, znamená, že uvidíme BTC nad aktuálním swing high (25300) a postupně pravděpodobně i kolem 28 tis. USD.

Bearish scénář

Vždycky chceme plánovat dopředu, takže i když si myslím, že býci mají daleko vyšší pravděpodobnost obhájit svůj trend, je potřeba se podívat na možnost propadu pod 21 350 USD.

Bitcoin by se v té chvíli posouval až k měsíční reakumulační zóně, která je na cenách 20-19,5 tis. USD. Primárně bych se na ni díval opět jako na bullish retest a příležitost pro spotový nákup, ale z hlediska tradingu, bychom museli vidět krátkodobé chování ceny.

Dlouhodobý support BTC 
Dlouhodobý support BTC

Závěr

Bitcoin se nyní nachází v klíčové zóně jak pro býky, tak pro medvědy. Kolem cenové úrovně 23 300 USD tedy bude probíhat hlavní boj a z mého pohledu jsou pravděpodobnosti i riziko daleko více ve prospěch těch, kdo longují a očekávají ceny nad 25 tis. USD.

Nikdy ale nejsou šance 100% a je dobré rozumět i bearish scénáři. Ten je aktivovaný, pokud 4h svíce uzavře pod 21 350 USD a v té chvíli je další hlavní support BTC až na 20 tis. USD.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo