Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 24. 2. 2023 – Uvidíme ještě 25k USD?

Publikováno

Ahoj tradeři, za poslední týden měl BTC lehké pohyby v rozpětí mezi 24-25 tis. USD, ale prozatím nepřišel žádný rozhodující pohyb ani nahoru, ani dolů. Pojďme se tedy podívat na důležité body struktury.

HTF graf

Bitcoin se nám na týdenním grafu pohybuje v rangi, pod který jsme se v listopadu odchýlili a od té doby, co se BTC dostal zpět do tohoto range, si dal pouze malou korektivní přestávku pro otestování levelu 50% range předtím, než minulý týden ukázal další průrazovou svíci, která dosáhla vrcholu range.

Hlavní range BTC na týdenním grafu
Hlavní range BTC na týdenním grafu

Rozhodně se tedy nacházíme v oblasti, kde chcete být opatrnější a riskovat spíše méně. Zároveň není divu, že se nic moc neděje, protože range obchodníci (kteří mají vizi, že se vracíme zpět dolů pod 20 tis. USD za BTC) se perou s trendovými obchodníky, kteří naopak očekávají pokračování uptrendu i přes aktuální rezistenci.

Krátkodobý graf

Osobně mi v tomto případě dává větší smysl model, který mají na stole trendoví obchodníci, protože na 4h grafu vidíme jasně se formující vyšší maxima a minima, kdy Bitcoin si během posledního týdne ani nesáhl do discount cen (linka označená P/D), natož do OTE – zóna, která typicky slouží jako nejlepší vstupní úrovně pro pokračování trendu, takže spousta bullish síly čeká, jestli BTC spadne do těchto úrovní pod 22 800 USD.

Krátkodobý směr trendu + základní úrovně 
Krátkodobý směr trendu + základní úrovně

Supporty BTC

Hlavní strukturální levely jsou stejné jako minulý týden – nachází se na ceně 23,3 tis. USD a poté kolem 22,7 tis. USD.

Supporty BTC
Supporty BTC

Jak vidíte, tak i levely vycházejí do konfluence s předchozími obecnými “trend follow” prvky, což oběma dává daleko větší význam. Při obchodování trendu je ale vždy potřeba znát invalidaci konkrétní myšlenky, která se zde nachází pod cenou 21 350 USD.

Závěr

Bitcoin se nachází v oblasti, kde spousta lidí snižuje své riziko v trhu, což je rozhodně správná akce. Pokud se ale bavíme čistě o pravděpodobnostech trendu, vyšší šance jsou stále pro další pohyb nahoru, nad 25 tis. USD.

Pokud do té doby má BTC spadnout do supportů, dívejme se na ceny 23,3 tis a 22,7 tis. USD, odkud bychom měli vidět nákupní sílu. Pokud nepřijde, tak invalidace uptrendu se nachází na 213,5 USD.

Líbil se vám tento článek?
12
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.