Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 19. 3. 2021 – Míříme vzhůru. Ale odkud?

Publikováno

Ahoj tradeři, v analýze minulého týdne jsme probírali, že Bitcoin je stále bullish a velmi pravděpodobně uvidíme nové ATH  – dříve nebo později. Nakonec nové maximum přišlo hned v dalších dnech, kdy se BTC podíval na zmiňovaných 62 tis. USD.

Od té doby cena výrazně spadla až k hranici 53 tis. USD, tedy o cca 13 %.

Tímto pohybem Bitcoin ztratil některé důležité levely a pohybuje se v rangi. Dnes se tedy pokusíme nastínit obchodní scénáře – tedy co by se muselo stát pro vyjasnění dalšího pohybu Bitcoinu.

Nejprve ale pojďme na vyjasnit kontext, ve kterém se BTC pohybuje:

Důležité úrovně BTC
Důležité úrovně BTC

Vidíme, že během propadu BTC ztratil důležité úrovně včetně weekly levelu na ceně 57 400 USD, kolem kterého nyní osciluje. To nám určuje, že krátkodobý trend se může měnit na bearish, což by znamenalo, že BTC půjde na neotestovaný support kolem 51 500 – 50 000 USD.

Pokud by se naopak potvrdil pohyb nahoru, s největší pravděpodobností míříme k dalšímu cíli na ceně 64 600 – 6 6000 USD.

Scénáře pohybu Bitcoinu 
Aktuální scénáře pro další pohyb ceny Bitcoinu

Na grafu výše vidíte, jaké možnosti nám současná price action otevírá. S tím, že invalidace celkového HTF bullish trendu by byla pod 43 100 USD.

Aby nám tyto scénáře k něčemu byly, musíme se na graf podívat na nižším timeframu a určit validační úrovně.

Bullish scénář

Bullish scénář by se aktivoval, pokud BTC vytvoří vyšší high, než 60 650 USD. V takové chvíli by se nám otevíraly podmínky pro to, že celková korekce je již za námi a můžeme otevírat long pozice s targetem zmíněných 65 tis. USD.

Bullish scénář Bitcoinu
Bullish scénář Bitcoinu

Bullish scénář je velmi jednoduché určit a pravděpodobně bude i dost jednoduché jej obchodovat ve chvíli, kdy nastane.

Bearish scénář

Bearish začíná trh být ve chvíli, kdy vymaže celý poslední pohyb nahoru, tedy musel by nastavit nové lokální minimum, a to pod cenou 54 100 USD.

Bearish scénář BTC
Bearish scénář BTC

Pokud nastane na ceně Bitcoinu tento scénář, bude o něco komplikovanější jej obchodovat, protože i tak se nám otevírají jako hlavní možnosti long pozice, nicméně opět musíme počítat s tím, že weekly level na úrovni 57 400 USD bude znovu působit jako silná rezistence.

Pokud tedy Bitcoin nebude dostatečně bullish, je možné, že bychom se v tomto rangi kolem 50-60 tis. USD mohli zastavit na několik týdnů.

Závěr k aktuální situaci na BTC

Pro Bitcoin jsou nyní otevřené dvě cesty – buď vyrazíme rovnou nad cenu 60 650 USD, a potom se nám otevírá velmi jasné pokračování bullish trendu směrem k 65 tis. USD, nebo uvidíme v dalších dnech pád na 50 tis. USD, který situaci více zkomplikuje.

V této chvíli není možné určit, která možnost je pravděpodobnější a není ani možné jakoukoli z nich obchodovat dopředu. Cena se nyní pohybuje v zóně, kde profesionální tradeři se drží spíše mimo, nebo se soustředí na zbytek kryptoměnového trhu.

Co se tedy týče obchodování BTC, trh je nyní tažený spíše začátečníky, proto se může zdát, že jsou pohyby zvláštní. Takovýto trh může být velmi nebezpečný a je lépe počkat, až Bitcoin dosáhne nějakou z našich validačních úrovní, aby byl scénář jasnější.

Nezapomínejme, že BTC stále zůstává na vyšších časových rámcích v uptrendu, takže pokud se něco zásadně nezmění, směřujeme vzhůru.

Záleží jen na tom, jestli rovnou, nebo až po otestování důležitých suportů.

Líbil se vám tento článek?
22
6

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Zbyněk

Bylo by krásné kdyby vyskočil nad 60 000