Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 25. 9. 2020 – Bullish a bearish scénář pro další týdny

Publikováno

Ahoj tradeři, minulý týden byl Bitcoin ještě plný síly a všude se mluvilo o tom, že dno je už vytvořené. Jak víte, tak v analýze z minulého týdne jsme se dívali po rezistencích kolem ceny 11 tis. USD a pravděpodobné zamítnutí z těchto úrovní.

Náš odhad se krásně odehrál a my stále pokračujeme ve scénáři, který jsme si nastínili několik týdnů zpět:

Stále platný scénář vývoje ceny Bitcoinu
Stále platný scénář vývoje ceny Bitcoinu

I když tento scénář zatím jde do puntíku přesně, včera se stalo něco, co jej může lehce pozměnit. Bitcoin se totiž odrazil z jediného zajímavého supportu (v grafu vyznačeno jako W – weekly rezistence), který byl po cestě na ceny 9500 USD.

Toto by se v čistě bearish trendu stávat nemělo, takže stojí za pozornost se podívat, jak to může měnit náš scénář. K tomu musíme na kratší časové úseky.

Situace na 4h grafu

Na tomto grafu nyní vidíme pouze 3 hlavní úrovně:

Aktuálně důležité S/R hladiny
Aktuálně důležité S/R hladiny
  1. Rezistence 10 820 – 10 850 USD – této úrovně bychom pravděpodobně měli dosáhnout a očekávám odtud cestu dolů, k otestování supportu
  2. Support 10 530 – 10 440 USD. Toto je asi nejkritičtější úroveň,kde se bude rozhodovat o dalším velkém pohybu BTC. V případě, že support bude proražený, tak už pravděpodobně nemá smysl se bavit o uptrendu, ale cena míří dolů, k cenám kolem 9500. USD. Naopak, pokud bude support obhájený, tak bych očekával růst ceny, a to pravděpodobně na vyšší úrovně, než jsme viděli v tomto uběhlém týdnu. Vše ukážu v článku dále.
  3. Level 10 989 USD – tedy předchozí high. Zde se nachází invalidační úroveň pro bearish scénář.

Bearish scénář

Můj hlavní scénář zůstává stále stejný, a to postupně ztracení supportu kolem 10 500 USD, a poté posun k 9 500 USD, kde by se mohlo vytvořit další swing low.

Aktuální bearish scénář
Aktuální bearish scénář

Tímto by se vyplnil také CME gap na cenách 9 850 – 9 615 USD, který zrovna na kurzu BTC má tendenci se plnit.

Otevřený CME gap
Otevřený CME gap

Bullish scénář

K tomu by došlo právě při otestování supportu kolem ceny 10 500 USD, kdy trh dokáže uhájit tyto úrovně. V takové chvíli bych očekával nárůst až na neotestovanou rezistenci 11 320 USD.

Aktuální bullish scénář
Aktuální bullish scénář

Nicméně vzhledem k silnému breakdownu, který se odehrál na začátku září, musíme i tak uvažovat o každém zvýšení ceny jen jako o korekci v rámci downtrendu. Takže z 11 300 by poté pravděpodobně stejně přišel propad, jak je vyznačeno na grafu.

Dollar index (DXY)

Poslední dobou jsou pohyby na světovém trhu tažené silou (nebo slabostí) dolaru. A protože je velké množství obchodníků zainteresováno také v kryptoměnách, musíme brát sílu dolaru v potaz i při analýze ceny Bitcoinu.

Funguje zde tzv. “negativní korelace”, kdy pokud dolar slábne, obchodníci daleko raději dávají peníze do ostatních aktiv, včetně kryptoměn, a jejich cena vyjádřená v oslabujícím dolaru tedy logicky roste. Naopak pokud dolar získává sílu, je to proto, že se peníze z dalších aktiv vytahují, takže jejich cena klesá.

Nyní jsme byli od začátku dubna v silném trendu oslabování dolaru, kdy se jeho síla propadla o 10 %. Toto bezpochyby ovlivnilo i Bitcoin a jeho rychlý nárůst ceny.

V tomto týdnu ale dolar poprvé za celou dobu vystřelil nahoru.

Můžeme tedy očekávat otestování rezistencí kolem hodnoty 95, nebo i 96, což by znamenalo 2,5% nárůst.

Graf vývoje USD currency indexu
Graf vývoje USD currency indexu

Ikdyž se to může zdát zanedbatelné, mohlo by to znamenat pro Bitcoin těžké časy a pokles minimálně k 9 500 USD, viz bearish scénář.

Závěr dnešní analýzy

Bitcoin jde stále podle stejného scénáře a v dalších týdnech nebo měsících očekávám otestování supportu kolem 9 500 USD. Jestli tam Bitcoin půjde přímo, nebo se do té doby odehraje ještě jeden skok nahoru k 11300, je zatím otázka.

Odpověď na ní můžeme dostat buď při otestování supportu na cenové hladině 10 500 USD, anebo pokud by cena šla nad 11 tis USD, kde je invalidace bearish scénáře.

Líbil se vám tento článek?
14
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.