Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 24. 3. 2023 – Uvidíme 35 tis. USD?

[Bitcoin] Analýza 24. 3. 2023 – Uvidíme 35 tis. USD?

[Bitcoin] Analýza 24. 3. 2023 – Uvidíme 35 tis. USD?

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se bavili o tom, že BTC vypadá opravdu velmi pěkně nastavený a uvidíme ceny nad 28 tis. USD. Přesně to proběhlo a na trhu samozřejmě panuje značná euforie z cen, které jsme tu neviděli už téměř rok. Může to ale pokračovat?

Dlouhodobý pohled

Bitcoin v minulém týdnu vyrazil z konsolidace, která trvala 266 dní, tedy téměř 9 měsíců. Je velmi nepravděpodobné, že by takovýto breakout neměl dříve či později pokračování k dalším rezistencím. Dva levely, které z dlouhodobé perspektivy sledují, jsou 30 tis. a 35 tis. USD.

Breakout z dlouhodobého range Bitcoinu 
Breakout z dlouhodobého range Bitcoinu

Očekávám, že dříve nebo později se na tyto rezistence dostaneme, jen je otázka jakým způsobem.

odně se mluví o porovnání aktuální situace s rokem 2019, kdy Bitcoin neměl žádný pohyb dolů a pouze pumpoval, tehdy s vrcholem kolem 14 tis. USD. Všichni, kdo chtěli dokoupit po propadu, zůstali stranou.

Hlavní scénář pro další týdny 
Hlavní scénář pro další týdny

Rozhodně je pohyb up-only jednou z možností, ale z racionálního pohledu bych dával větší pravděpodobnosti konsolidaci silného pohybu posledních týdnů a po návštěvě 30k postupné vychladnutí trhu až k cenám 26-24 tis. USD.

Prakticky cokoliv pod 25 tis. USD za Bitcoin je z hlediska aktuální struktury velmi příjemná nabídka pro longové obchodníky, takže zde očekávám nástup kapitálu a posun k 35 tis. USD.

Altcoiny

V minulém týdnu jsme se bavili také o páru ETH/BTC. Od té doby tento graf našel support na jedné z našich hladin. Vzhledem k tomu, jak silný byl tento pohyb, bych očekával v dalších týdnech ještě více bolesti pro altcoiny a nalezení finálního dna až o jednu hladinu níže, tedy na hodnotách kolem 0.057 BTC.

Optimální bude, pokud by tato hladina korelovala se Shanghai upgradem Etherea, který je nyní naplánovaný na 12. dubna.

Důležité hladiny ETH/BTC 
Důležité hladiny ETH/BTC

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin v posledních týdnech ukázal obrovskou sílu a breakout z 9měsíční konsolidace. Takto důležité pohyby není vhodné brát na lehkou váhu, takže očekávám, že dříve nebo později uvidíme ceny 35 tis. za Bitcoin. Pokud do té doby přijdou ceny kolem 25 tis, jde o perfektní retest supportních hladin, které budou pro longaře velmi atraktivní.

Altcoiny jsou v BTC valuaci už na velmi nízkých cenách, ale v dohledné době stále očekávám, že BTC bude ještě lehce silnější.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo