Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 23. 4. 2021 – Konec býčího trhu, nebo jen korekce?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se soustředili především na bullish scénáře, ale pro jistotu jsem přidával i graf, kde bylo ukázané, co se stane, pokud na BTC přijde nějaká větší červená svíce dolů. Bylo to z toho důvodu, že trhy se zdály všemi metrikami přepálené, ale i tak trval trend stále nahoru.

Tento scénář se potvrdil nedělní svící, kdy jsme viděli pullback k 50 tis. USD. Během týdne potom menší pullback a dnes v noci pokračování výprodejů, kdy BTC spadnul na prozatímní minimum kolem 47 tis. USD.

Na grafu níže můžete vidět cenový vývoj a nejdůležitější reakční úrovně.

Cenové levely BTC/USDT
Cenové levely BTC/USDT

Jde o rozsáhlý pullback, který od vrcholu odebral už téměř 30 % ceny BTC. Jak ale víme, u Bitcoinu nejsou 30-40% cenové korekce v bullish trendu výjimkou. Během posledního půl roku jsme na BTC viděli minimálně dvě podobné korekce.

Korekce ceny BTC během roku 2021 
Korekce ceny BTC během roku 2021

Máme tu ale i další faktory, které leží nad technickou analýzou. Jedním z nich jsou například prodeje BTC od těžařů, které by tlačily cenu dolů. A jak můžete vidět na grafu níže (prodeje vyznačené červeně), zatím se nic takového neděje. Dalšími on-chain metrikami mohou být např. funding rates, nebo rezervy BTC na směnárnách.

Prodej vytěžených BTC
Prodeje nově vytěžených BTC (Zdroj: CryptoQuant)

Celkové indikace tedy ukazují spíše na to, že jde o pouhou korekci a BTC bude pokračovat na vyšší úrovně. Otázka za milion zní: odkud bude BTC pokračovat?

Pojďme se podívat na nejdůležitější supporty.

Scénáře pohybu ceny BTC
Scénáře pohybu ceny BTC

Jak vidíme, Bitcoin sedí na jednom ze dvou nejzásadnějších supportů. Celá zóna mezi 48 000 – 45 000 USD působila jako základna, od které se cena odrazila na dosavadní vrchol, tedy asi o 45 % vzhůru. Evidentně na této zóně tedy opět bude čekat další poptávka a Bitcoin by měl zaznamenat odraz nahoru, minimálně pro otestování 53 a 56 tis. USD.

Poté můžeme vidět range, který by klidně mohl trvat několik měsíců, kdy se Bitcoin bude pohybovat mezi 50-60 tis. USD před svým finálním odrazem z této range nahoru.

Ve hře je ale také stále neotestovaná support zóna 40-38 tis. USD. Navštívení těchto úrovní mi technicky nedává smysl, ale nelze vyloučit. Buďte tedy připravení i na tuto možnost.

Závěr

Bitcoin je ve velké korekci, která je pro nováčky v kryptoměnách poměrně ostrá, protože jsme během necelého týdne ztratili 30 % hodnoty. Ještě jednou ale podotýkám, že takovéto korekce jsou na grafu BTC velmi časté a spíše než o přechod do bearish trendu, jde jen o další protitrendový pohyb, který po čase vystřídá růst na nová ATH. Jako hlavní support beru 48-45 tis. USD, případně potom níže 40-38 tis. USD.

Hra se ale mění a pravděpodobně nepůjde o tak jednoduchou korekci, jako jsme viděli v posledních měsících. Technické faktory ukazují, že spíše se budeme pohybovat spíše do strany několik dalších týdnů nebo měsíců.

Líbil se vám tento článek?
31
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.