Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 22. 4. 2022 – Je čas na velkou opatrnost!

Publikováno

Ahoj tradeři, byť se kurz Bitcoinu minulý pátek pohyboval na úplně stejných cenách jako dnes, máme za sebou v posledních 7 dnech extrémně důležité pohyby kryptoměnového trhu. Minulý týden jsem totiž psal, že další pumpa BTC může být k 42 tis., teoreticky až k 44,5 tis. USD, ale nemyslím si, že to bude udržitelné. Daleko spíše půjde o příležitosti k shortům.

Rezistence BTC
Rezistence BTC

A jak vidíme na grafu výše, v tomto týdnu jsme viděli ukázkový retest rezistence kolem 42 tis. USD, který vyprodukoval prudký pád BTC až na aktuální ceny – 40 tis. USD.

Nicméně stále jsou argumenty pro to, že se zde cena může odrazit a stále bychom ještě mohli vidět 44 500 USD. Pojďme se proto podívat na všechny technické možnosti.

Cena 39 600 USD působí a bude působit jako solidní support – máme zde silnou konfluenci více faktorů, jako je týdenní open cena, silné denní supporty a 4h breaker, takže je nepravděpodobné, že by ji BTC ihned prorazil. Daleko spíš se kloním k tomu, že bychom zde mohli vidět během následujících dní vytvoření range, který odrazí cenu aspoň k 41 500 USD, což je první důležitá rezistence, kde narazíme na spoustu shortařů.

BTC se tedy může pohnout níže buď odtud, nebo se stále můžeme podívat až k 44 500 USD, což bude naše hlavní HTF rezistence – a pohyb dolů přijde až odtud.

Hlavní scénáře BTC 
Hlavní scénáře BTC

S tím samozřejmě souvisí otázka – jak nízko bude cena mířit?

Aktuálně se dívám na dvě úrovně, a to 37 800 USD jako hlavní týdenní support, poté až likvidita pod 35 tis. USD. Toto jsou dvě hlavní úrovně, kde budou shortaři vybírat profity.

Supporty Bitcoinu 
Supporty Bitcoinu

Jak se nyní zachovat?

Vzhledem k tomu, že očekávám od trhu z aktuálních úrovní odraz, je možné se soustředit na opatrné longy. Hlavní záměr by ale měl být na short pozice – ať už v nich jste, nebo teprve plánujete vstoupit.

Závěr k aktuální situaci

Jsme v ošemetné fázi trhu, kde se stále více profesionálních obchodníků drží pryč z trhu. Je to proto, že krypto nedává jasný směr dalšího pohybu a jasné šance pro obchody. V trhu je tedy větší procento retailu a market-makerů. Můžete tedy narazit na “šílené” pohyby, které mají za cíl jediné – smáznout retailové obchodníky.

Byť je za mě plán jasný, je také více než kdy jindy potřeba zdůraznit důležitost risk managementu a vstupování jen do pečlivě vybraných obchodů.

Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.