Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 20. 8. 2021 – Je BTC stále bullish?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu se Bitcoin ještě pohyboval na cenách 46 tis. USD a psal jsem, že je jen otázka času, než rezistenci kolem 46 500 překonáme. Toto se opravdu stalo a Bitcoin brzy dosáhl svého lokálního maxima na úrovni 48 300 USD, což je jen malý kousek pod hlavní rezistencí na ceně 49 000 USD.

Když se nyní podíváme na graf (viz níže), tak vidíme, že Bitcoin stále tvoří vyšší maxima a vyšší minima, takže cesta až na tuto zmíněnou rezistenci by stále měla být otevřená.

Denní trend Bitcoinu je stále bullish
Denní trend Bitcoinu je stále bullish

Bitcoin – 4h graf a jeho obchodování

Vzhledem k tomu, že na vyšších časových rámcích je trend jasně stanovený, je zajímavé se podívat na kratší úseky pro longové obchody.

Obchodní scénář BTC na 4h grafu
Obchodní scénář BTC na 4h grafu

Asi nejdůležitější zóna, kterou by bylo možné při pullbacku obchodovat, jsou cenové úrovně kolem 46 000 – 45 750 USD, kde se nachází předchozí silná akumulační zóna, takže můžeme očekávat, že bude jako akumulační působit při retestu znovu.

Celková tržní kapitalizace

Už v minulém článku jsem zmiňoval, že Bitcoin se nám pohybuje poblíž obrovské rezistence na úrovni 49 tis. USD. Toto je vidět nejen na grafu Bitcoinu, ale velmi podobně vypadá i graf tzv. total market capu, tedy celkové tržní kapitalizace všech kryptoměn.

Zde je ještě lépe čitelná rezistence mezi 2-2,15 biliony dolarů. Dává nám to další signál, že byť je denní graf stále bullish, jsme v prostoru, kde je rozhodně potřeba začít dávat pozor a nepodceňovat silnější bearish reakce, pokud přijdou. Z takovýchto rezistencí se totiž může často otočit trend.

O tom ale více v příštím článku, pokud tato situace nastane.

Graf total market cap v rezistenci
Graf total market cap v rezistenci

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin i celý trh stále zůstává bullish – žádné důležité levely prozatím nebyly ztracené, tudíž dokud trvá býčí trend, je nejsmysluplnější také obchodovat na straně longů. K tomu by mohla posloužit akumulační oblast kolem 46 tis. USD na Bitcoinu.

Zároveň ale nečekejme, že bude tato rostoucí vlna na vždycky. Bitcoin je už pouhých 2 tis. USD od hlavní rezistence, na kterou může přijít silná reakce. Dávejte tedy pozor.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Openraz

Co nějaké tipy na altcoiny? Solana, Tera a teď i Cardano už letí vzhůru…jinak díky za analýzy, pro ty co se tomu nechtějí věnovat podrobně je to super!

rosťafárá

Polopaticky řečeno – znamená to, že bychom měli při dosažení určité hodnoty prodávat?