Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 13. 8. 2021 – Je už 50k na dohled?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se bavili o možnosti, že pokud prorazíme rezistence kolem 41tis. USD, můžeme jít až na 45 tis. USD. Nejenom že tohle BTC splnil, ale prozatímní high je až na ceně 46740 USD a je otázka, jak dlouho bude trvat, než touto rezistencí BTC proletí.

Včera měl Bitcoin měl celkem zásadní pullback, kde se hrálo o to, jestli na denním grafu dokážeme vytvořit vyšší low.

Nejdůležitějším supportem byl vyznačený týdenní level na ceně 43 800 USD. Bitcoin dokázal udržet support a dnes ráno vidíme velmi silné pokračování opět až k rezistenci 46 300 USD. Bitcoin tedy potvrzuje, že stále zůstává v uptrendu a dokud drží včerejší low, můžeme vidět nová lokální maxima.

Aktuální stav Bitcoinu
Aktuální stav Bitcoinu

Scénáře, jak se tam dostat, jsou v zásadě dva:

  1. Uvidíme pullback k supportům 45 400 – 44 800 USD, což dá možnost naskočit do trendu longařům, nebo
  2. prorazíme rezistenci okamžitě a trend bude pokračovat.
Obchodní scénáře Bitcoinu 
Obchodní scénáře Bitcoinu

Zároveň si všimněte, že scénáře mají úroveň invalidace pod včerejším minimem a pokud by se tam cena dostala, další support můžeme hledat až na 41 500 USD.

Dlouhodobý graf

Výše zmíněné se zabývá pohybem Bitcoinu v rámci dalších několika dní. Reálně máme šanci se brzy dostat až na cenovou úrověň 49 tis. USD za jeden Bitcoin.

Je ale na čase se podívat i na dlouhodobý kontext, který vidíte na grafu níže

Kontext pohybu Bitcoinu
Kontext pohybu Bitcoinu

Jak vidíte, ceny mezi 45 a 49 tis. USD jsou na týdenním grafu hlavní rezistencí, přes kterou bude mít trh problém se dostat.

Ačkoli jsme tedy na denním a 4h grafu stále v silném uptrendu, další pohyb na rezistenci 49 tis. USD by mohl být poslední.

Je tedy na místě být bullish, ale nedržet své pozice příliš dlouho – naopak na 49 tis. alespoň částečně vybírat profit a čekat, co se bude dít dál.

Trh nás samozřejmě může překvapit a jít až na 55 tis. USD bez výraznější korekce, ale je to dle mého názoru nepravděpodobné.

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin se nachází na denním grafu stále v technickém uptrendu, takže zatím nevidím moc důvodů k obavám. Je velmi pravděpodobné, že koncem týdne překonáme rezistenci 46 tis. USD a Bitcoin bude pokračovat na 48-49 tis. USD.

Pokud se tak stane, mějte na paměti kontext – 49 tis. USD je horní strana té nejsilnější HTF rezistence, takže Bitcoin pravděpodobně bude reagovat.

Samozřejmě nedává smysl otevírat shorty během bullish trendu – na to je potřeba počkat na reakci – pokud proběhne, tak další obchody samozřejmě budou součástí analýz v dalších týdnech.

Líbil se vám tento článek?
9
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.