Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 19. 8. 2022 – Hrozí pokračování bear marketu?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém článku jsme se bavili o tom, že Bitcoin čeká návrat k 23 000 USD a právě reakce na tuto úroveň určí, jestli stále budeme růst i dál, nebo nikoli.

Retracement k 23 000 USD přišel už uprostřed týdne, ale shodou okolností zrovna dnes ráno přišel obří bear pohyb, který od otevírací ceny dnes odepisuje přes 7 %. Pojďme se podívat, co to znamená.

4h trend

Argument pro další růst, byl právě trend na 4h grafu. Ten se asi před měsícem otočil na bullish a na grafu níže můžeme vidět jasná vyšší minima a vyšší maxima, která 4h trend během tohoto měsíce budoval. To dávalo důvod k optimismu a možnému otestování 29 000 USD jako ideální rezistence.

Trend posledního měsíce
Trend posledního měsíce

Jak jsme ale zmínili, dnes ráno přišel velký propad, který rozbil předchozí minimum a právě tvoříme nižší low. Toto je znak počátku downtrendu, kdy se momentum obrátí na bearish stranu. Pokud tedy nejde o nějakou velmi důmyslnou past market makerů, můžeme očekávat po nějakém pullbacku pokračování dolů k předchozím swingovým minimům. Ty máme na ceně 20 800 a 17 600 USD.

Očekávání dalšího pohybu BTC
Očekávání dalšího pohybu BTC

Jak je vyznačeno v grafu, pokud by BTC chtěl potvrdit, že tento pohyb byl pouhou pastí na medvědy, musel by překonat 25 211 USD, kde se nachází poslední maximum. Toto samozřejmě není vyloučené, ale statisticky to není možnost, se kterou bychom chtěli primárně počítat.

Dlouhodobý obrázek

Co se týče týdenního grafu, tam je trend již několik měsíců dolů a o tom jsme psali v mnoha předchozích analýzách. Hlavní support najdeme lehce pod 14 000 USD a pokud by Bitcoin nyní ukončoval bullish korekci, je možné, že BTC tyto úrovně v následujících týdnech a měsících uvidí.

Týdenní graf BTC 
Týdenní graf BTC

Závěr

Byť spousta lidí začala být během posledních týdnů přesvědčená, že se nacházíme v nové fázi bullmarketu, technicky v grafu nic takového nemáme. Naopak, trh tvořil pouhou korekci. Ta by stále mohla pokračovat nahoru, k 29 000 USD, pokud by BTC nyní sebral síly na překonání 25 200 USD. Dokud se toto nestane, měli bychom primárně uvažovat, že naše bullish korekce skončila a BTC bude pokračovat k 21 000, 17 000 a teoreticky i ke 14 000 USD.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.