Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 19. 2. 2021 – Bitcoin na dalším ATH. Zaměří se trh na EOS?

Publikováno

Ahoj tradeři, kurz Bitcoinu od minulého týdne dosáhl očekávaných 50 tis. USD a dostal se tak do zóny 50-55 tis. USD, o které jsem psal, že by mohla být další velmi silnou rezistencí a je velmi pravděpodobné, že Bitcoin někde v této zóně najde další swingový vrchol.

Dnes si BTC sahá opět na nové all-time high, které je během psaní této analýzy na 52 984 USD (dle Binance). Z toho důvodu, že nemáme žádnou dřívější strukturu, je velmi těžké říct, kde se Bitcoin může odrazit dolů, ale na základě předchozí analýzy máme jako nejdůležitější level právě 55 tis. USD. A velmi důležitý support, na která BTC zatím nestihl návrat, je kolem 40 tis. USD.

Dlouhodobější scénář Bitcoinu
Dlouhodobější scénář Bitcoinu

Z toho tedy vychází i můj hlavní scénář, který počítá s návratem na tento neotestovaný support. Samozřejmě ale důrazně nedoporučuji nikomu v tuto situaci shortovat.

Jediná obchodní příležitost se nachází ve chvíli, kdy BTC opět otestuje 40 tis. USD. Zde jsou cenové úrovně, ze kterých můžeme čekat pokračování v uptrendu BTC.

Ano, 30% cenová korekce Bitcoinu nyní může znít relativně směšně, protože jsme v silném uptrendu a cena téměř každý den šplhá na nové historické maximum. Nicméně z historie víme, že právě 30-40% pullbacky jsou během uptrendu BTC naprosto normální a ve většině případů za sebou BTC nezanechává neotestované struktury.

Pullbacky během let 2016-2017 můžete vidět na grafu níže:

Cenové korekce BTC během bullmarketu v letech 2016-2017
Cenové korekce BTC během bullmarketu v letech 2016-2017

Co se tedy týče Bitcoinu, z naší analýzy vyplývá, že jediné důležité úrovně, které nyní musíme hlídat, jsou právě ceny kolem 40 tis. USD. Při návratu na tento support pravděpodobně půjde o velmi zajímavou nákupní příležitost a můžeme očekávat pokračování v uptrendu.

Analáza altcoinů

Část kryptotrhu, která se neustále zvětšuje a která přitahuje více a více pozornosti, jsou altcoiny. V předchozích týdnech jsme postupně probrali tyto 3:

Dnes si představíme další zajímavý altcoin, který by v průběhu následujících týdnů mohl výrazně zhodnotit portfolio.

Ovšem je potřeba říct, že je velmi těžké v tomto trhu dále hledat podhodnocené altcoiny.

Také fakt, že Bitcoin se pohybuje jednotky procent od naší hlavní rezistence, přidává důvod, abychom s obchodováním altcoinů začali být daleko opatrnější.

EOS/USDT

Dnes se podíváme na EOS! Své doby šlo o velmi známý coin, který se pohyboval na předních příčkách nejvíce kapitalizovaných kryptoměn. V poslední době ale spadl až na 17. místo. Ne z toho důvodu, že by spadl více než ostatní krpytoměny, ale především proto, že ostatní kryptoměny rostly, zatímco EOS stagnoval.

Graf EOS
Změna za 24h
+1,66 %
Aktuální cena
$0,87

Jak vidíte na grafu níže, EOS teprve před týdnem vyrazil z téměř roční konsolidace a je velmi pravděpodobné, že v dalších týdnech uvidíme postup k vyznačeným rezistencím.

Dlouhodobý graf EOS/USDT
Dlouhodobý graf EOS/USDT

Zajímavé porovnání dostaneme, pokud si porovnáme graf EOSu například s grafem Litecoinu, se kterým měli dlouho velmi podobnou strukturu, avšak Litecoin byl ve svém začátku bullish trhu o něco rychlejší.

Porovnání grafu EOS/USDT s LTC/USDT
Porovnání grafu EOS/USDT s LTC/USDT

Na grafu je oranžově vyznačený pohyb ceny EOSu, zatímco běžnými svíce Litecoin. Vidíme jasné podobnosti a společný pohyb těchto coinů minimálně poslední rok. Pokud má EOS dohnat to, co předvedl Litecoin, jde o 100% zvýšení jeho aktuální ceny.

Líbil se vám tento článek?
11
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Tomáš

Mno zrovna trh s Bitcoinem se změnil nejvíce od roku 2017 a dávat důraz na srovnání je chybou. 30% na BTC v současné době je nemyslitelné. Na altech je to jiná písnička.