Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 29. 1. 2021 – Bitcoin vs Ethereum

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se bavili o tom, že kurz BTC by měl navštívit level 34 tis. USD, kde jsme očekávali zamítnutí a testování nižších supportů.

Přesně to se stalo, když BTC hned v pondělí vytvořil high lehce nad 34 tis. a ve zbytku týdne jsme viděli cestu dolů, až na 29 250 USD.

Znovu tedy testoval stejný support z předešlých analýz a byla vysoká šance, že jej prorazíme dolů a podíváme se k 27 tis. USD.

Aktuálně důležité levely na cenovém grafu Bitcoinu
Aktuálně důležité levely na cenovém grafu Bitcoinu

Jak ale vidíme na grafu výše, Bitcoin včera měl reakci ze supportu a přišel růst zpět k 34 tis. USD. Vymazal tedy celý pohyb dolů a tím se situace trochu komplikuje.

Komplikuje se z toho důvodu, že BTC nemá přesně daný směr, jakým by měl jít. Po tradingové stránce se tímto pohybem ale mnohé vyjasnilo:

  • Mezi 29-34k USD se nám pravděpodobně tvoří nějaká forma range a obchodovat cokoliv uvnitř je velmi nebezpečné. Bezpochyby se zde dá najít velké množství dobrých obchodních setupů, ale range jsou tak nepředvídatelné, že se v nich nedoporučuje otevírat žádné obchody.
  • Po tom, co Bitcoin prorazí buď Úroveň 34 tis. USD, nebo 29 tis. USD, můžeme otevírat obchody daným směrem. Nad 34 tis. by to znamenalo dokončení korekce Bitcoinu a pravděpodobně cesta na nové all-time high. Pod 29 tis bychom se dívali pravděpodobně na retest dalšího důležitého supportu, což je 26 tis. USD. Případně potom 24 tis. USD.
Aktuální možné scénáře Bitcoinu
Aktuální možné scénáře Bitcoinu

 

Ethereum/ BTC

Vzhledem k tomu, že analýza Bitcoinu je dnes velmi jednoduchá a nemáme na něm mnoho updatů, pojďme se podívat opět také na Ethereum, coby ukazatel trhu altů.

Naposledy jsme se o ETH/BTC bavili, když cena byla kolem 0.025 BTC, kde je silný support a v analýze jsme očekávali vytvoření dna právě na těchto úrovních. Toto se splnilo a Ethereum je nyní o 55 % výše v hodnotě BTC.

Myslím si, že nyní jsme na důležité úrovni, kde je opět potřeba přivést pozornost zpět k Ethereu. To prolomilo asi jednu z nejdůležitějších rezistencí, a to na cenovou zónu 0.036-0.038 BTC. Technicky se tedy nyní díváme na bullish pullback, po kterém by ETH/BTC mělo přejít do silného uptrendu.

Až k cenám kolem 0.055 BTC totiž Ethereu nestojí v cestě téměř žádné rezistence. To by znamenalo další cca 50% nárůst jeho hodnoty, meřeno v BTC.

Pravděpodobný vývoj ETH/BTC
Pravděpodobný vývoj ETH/BTC

Závěr

Závěr tohoto týdne zní jasně – dokud se Bitcoin pohybuje mezi 29-34 tis, USD, tak je velmi nebezpečné jej obchodovat a většina traderů zde bude ztrátová. To nejlepší, co můžeme udělat, je tedy čekat mimo trh, až BTC ukáže, jaká je další cesta. A to bude právě breakem jedné z důležitých úrovní.

Mezitím bude stále pokračovat hlavní focus na altcoiny. Graf ETH/BTC nám říká, že pravděpodobně altcoinová sezóna ještě neskončila. Je možné, že to ještě bude chvíli trvat, ale alty ještě budou mít své FOMO. To je tedy trh, kam chceme soustředit svou pozornost.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.