Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 12. 2. 2021 – Bitcoin míří k 50k. Je Litecoin dalším silným altcoinem?

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se soustředili na důležitou hranici 34 tis. USD, kterou by BTC měl otestovat předtím, než bude pokračovat v letu nahoru. Bohužel tento support nebyl dosažený, protože hned v pondělí přišla zpráva o Tesle a jejím nákupu Bitcoinu za 1,5 miliardy dolarů, což vyhnalo cenu instantně o 20% výše během pouhých několika hodin.

Od pondělka se tak cena BTC drží vysoko nad hladinou 40 tis. USD a nevypadá to, že by kdykoliv brzy Bitcoin chtěl pod tuto cenovku zamířit. Pojďme se tedy podívat na technickou situaci:

Bitcoin během ledna a února ustanovil velmi silnou rezistenci na ceně 38-40,5 tis. USD. Tento support ještě nebyl otestovaný, takže návrat na tuto úroveň bude zcela jasně možností pro naskočení do trendu Bitcoinu.

Denní graf BTC/USD
Denní graf BTC/USD

Vzhledem k tomu, že se nyní Bitcoin pohybuje opět velmi blízko svého ATH, tak rezistence vycházející z předchozí struktury zatím nemáme.

Pokud bych ale měl určit důležité úrovně, na které BTC bude reagovat, pak se několik faktorů sbíhá na 50 a 55 tis. USD.

Toto jsou tedy hlavní reakční zóny, na které si v dalších dnech dávat pozor.

Krátkodobé scénáře Bitcoinu 
Krátkodobé scénáře Bitcoinu

Co se týče krátkodobé situace, tak tam jsou dvě hlavní možnosti – buď bude BTC pokračovat nahoru rovnou, anebo se, pravděpodobněji, dočkáme pullbacku někam k cenové úrovni 45 250 USD, odkud pravděpodobně přijde pokračující pohyb nahoru.

Takže kdybychom měli shrnout Bitcoin, jde to vystihnout jenom jedním slovem: bullish.

Pokud by náhodou BTC nepokračoval hned z aktuálních úrovní, tak hlavní support zóna bude lehce nad 45 000 USD. V případě, že by náhodou Bitcoin spadl až pod 44 tis USD, tak jeho odraz hledejte kolem 40-38 tis. USD.

Dominance Bitcoinu

Jak zmiňuji už řadu týdnů, dominance má tendenci klesat a pravděpodobně se to bude dít i v dalších týdnech. Když se podíváme na graf níže, dominance pouze otestovala hlavní rezistence a v posledních několika dnech vytvořila nižší high.

Někomu by to mohlo připomínat tzv. Head and Shoulders pattern, ve kterém jde o to, že předchozí bullish price action je kompletně vymazána následujícími svícemi. Přesně toto se stalo na dominanci, a proto je velmi pravděpodobné, že se posouváme daleko níže.

Konkrétní support kam mířit, je 59-58% dominance, což je cca 2,5%. pod aktuální hodnotou.

Graf dominance BTC
Graf dominance BTC

Pokud nevíte, k čemu je nám dominance a co říká, tak jde o toto : pokud se dominance snižuje, tak se do altcoinů pohrne daleko větší množství peněz než do Bitcoinu. Tím pádem pokud má Bitcoin růst, altcoiny porostou daleko více.

V minulém týdnu jsem zde zmiňoval coin IOTA, který od té doby na svůj včerejší vrchol, vyrostl o více než 160%. Toto u vás mělo velký úspěch, proto se dnes pojďme také v rychlosti podívat na návrh altcoinu, který dnes bude v páru s BTC.

Litecoin/BTC

Pokud jste měli pocit, že dny Litecoinu už jsou sečteny a tento coin nemá žádnou budoucnost, zkusím popsat, proč by toto nemusela být pravda.

Vycházím především z dlouhodobého grafu, kde nám v historii již 2x proběhla velmi silná akumulace a LTC se poté obrátil do silného uptrendu, ve kterém zněkolikanásobil svoji hodnotu proti BTC.

Z tohoto pohledu bychom se během dalších týdnů / měsíců mohli dívat na velmi zajímavé zhodnocení na páru LTC/BTC.

Dlouhodobý graf LTC/BTC 
Dlouhodobý graf LTC/BTC

Mám ale důvod, proč o Litecoinu píšu zrovna nyní. Protože pokud se podíváme na denní graf, tak zde již od listopadu probíhá pohyb do strany. Jak jsme si ukázali na grafu výše, LTC se pohybuje v zóně dřívější akumulace, proto můžeme opět očekávat pravděpodobnou akumulaci.

Tři dny zpět ale proběhl výběr likvidity (označeno křížkem) pod supportem, který již těchto několik měsíců, cenu drží.

Hned v dalších dnech se LTC dostal zpět na support a zatím jej drží. Takovýto výběr likvidity samozřejmě sám o sobě neznamená, že Litecoin nutně musí jít nahoru, ale často je to ukazatel, že se může blížit nějaká bullish akce a měli bychom zpozornět.

Kdo tedy dokáže akceptovat trošku více rizika, Litecoin by mohl být coin s velmi zajímavým zhodnocením v dalších týdnech, případně měsících.

Pravděpodobný scénář vývoje LTC
Pravděpodobný scénář vývoje LTC

Závěr k aktuální situaci na kryptoměnovém trhu

Bitcoin zůstává bullish. Pokud někdo není v long pozicích, může je hledat kolem úrovní cca 45 000 a 40 000 USD. Ta hlavní akce se ale bude odehrávat někde úplně jinde – a to na altcoinovém trhu.

Je zde spousta projektů které vypadají skvěle, stačí pouze hledat. Jedním z nich potenciálně může být Litecoin, a to ne pouze na pump and dump, ale je zde možnost, že začne celý nový bullish cyklus.

Líbil se vám tento článek?
22
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.