Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 12. 2. 2021 – Bitcoin míří k 50k. Je Litecoin dalším silným altcoinem?

[Bitcoin] Analýza 12. 2. 2021 – Bitcoin míří k 50k. Je Litecoin dalším silným altcoinem?

[Bitcoin] Analýza 12. 2. 2021 – Bitcoin míří k 50k. Je Litecoin dalším silným altcoinem?

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se soustředili na důležitou hranici 34 tis. USD, kterou by BTC měl otestovat předtím, než bude pokračovat v letu nahoru. Bohužel tento support nebyl dosažený, protože hned v pondělí přišla zpráva o Tesle a jejím nákupu Bitcoinu za 1,5 miliardy dolarů, což vyhnalo cenu instantně o 20% výše během pouhých několika hodin.

Od pondělka se tak cena BTC drží vysoko nad hladinou 40 tis. USD a nevypadá to, že by kdykoliv brzy Bitcoin chtěl pod tuto cenovku zamířit. Pojďme se tedy podívat na technickou situaci:

Bitcoin během ledna a února ustanovil velmi silnou rezistenci na ceně 38-40,5 tis. USD. Tento support ještě nebyl otestovaný, takže návrat na tuto úroveň bude zcela jasně možností pro naskočení do trendu Bitcoinu.

Denní graf BTC/USD
Denní graf BTC/USD

Vzhledem k tomu, že se nyní Bitcoin pohybuje opět velmi blízko svého ATH, tak rezistence vycházející z předchozí struktury zatím nemáme.

Pokud bych ale měl určit důležité úrovně, na které BTC bude reagovat, pak se několik faktorů sbíhá na 50 a 55 tis. USD.

Toto jsou tedy hlavní reakční zóny, na které si v dalších dnech dávat pozor.

Krátkodobé scénáře Bitcoinu 
Krátkodobé scénáře Bitcoinu

Co se týče krátkodobé situace, tak tam jsou dvě hlavní možnosti – buď bude BTC pokračovat nahoru rovnou, anebo se, pravděpodobněji, dočkáme pullbacku někam k cenové úrovni 45 250 USD, odkud pravděpodobně přijde pokračující pohyb nahoru.

Takže kdybychom měli shrnout Bitcoin, jde to vystihnout jenom jedním slovem: bullish.

Pokud by náhodou BTC nepokračoval hned z aktuálních úrovní, tak hlavní support zóna bude lehce nad 45 000 USD. V případě, že by náhodou Bitcoin spadl až pod 44 tis USD, tak jeho odraz hledejte kolem 40-38 tis. USD.

Dominance Bitcoinu

Jak zmiňuji už řadu týdnů, dominance má tendenci klesat a pravděpodobně se to bude dít i v dalších týdnech. Když se podíváme na graf níže, dominance pouze otestovala hlavní rezistence a v posledních několika dnech vytvořila nižší high.

Někomu by to mohlo připomínat tzv. Head and Shoulders pattern, ve kterém jde o to, že předchozí bullish price action je kompletně vymazána následujícími svícemi. Přesně toto se stalo na dominanci, a proto je velmi pravděpodobné, že se posouváme daleko níže.

Konkrétní support kam mířit, je 59-58% dominance, což je cca 2,5%. pod aktuální hodnotou.

Graf dominance BTC
Graf dominance BTC

Pokud nevíte, k čemu je nám dominance a co říká, tak jde o toto : pokud se dominance snižuje, tak se do altcoinů pohrne daleko větší množství peněz než do Bitcoinu. Tím pádem pokud má Bitcoin růst, altcoiny porostou daleko více.

V minulém týdnu jsem zde zmiňoval coin IOTA, který od té doby na svůj včerejší vrchol, vyrostl o více než 160%. Toto u vás mělo velký úspěch, proto se dnes pojďme také v rychlosti podívat na návrh altcoinu, který dnes bude v páru s BTC.

Litecoin/BTC

Pokud jste měli pocit, že dny Litecoinu už jsou sečteny a tento coin nemá žádnou budoucnost, zkusím popsat, proč by toto nemusela být pravda.

Vycházím především z dlouhodobého grafu, kde nám v historii již 2x proběhla velmi silná akumulace a LTC se poté obrátil do silného uptrendu, ve kterém zněkolikanásobil svoji hodnotu proti BTC.

Z tohoto pohledu bychom se během dalších týdnů / měsíců mohli dívat na velmi zajímavé zhodnocení na páru LTC/BTC.

Dlouhodobý graf LTC/BTC 
Dlouhodobý graf LTC/BTC

Mám ale důvod, proč o Litecoinu píšu zrovna nyní. Protože pokud se podíváme na denní graf, tak zde již od listopadu probíhá pohyb do strany. Jak jsme si ukázali na grafu výše, LTC se pohybuje v zóně dřívější akumulace, proto můžeme opět očekávat pravděpodobnou akumulaci.

Tři dny zpět ale proběhl výběr likvidity (označeno křížkem) pod supportem, který již těchto několik měsíců, cenu drží.

Hned v dalších dnech se LTC dostal zpět na support a zatím jej drží. Takovýto výběr likvidity samozřejmě sám o sobě neznamená, že Litecoin nutně musí jít nahoru, ale často je to ukazatel, že se může blížit nějaká bullish akce a měli bychom zpozornět.

Kdo tedy dokáže akceptovat trošku více rizika, Litecoin by mohl být coin s velmi zajímavým zhodnocením v dalších týdnech, případně měsících.

Pravděpodobný scénář vývoje LTC
Pravděpodobný scénář vývoje LTC

Závěr k aktuální situaci na kryptoměnovém trhu

Bitcoin zůstává bullish. Pokud někdo není v long pozicích, může je hledat kolem úrovní cca 45 000 a 40 000 USD. Ta hlavní akce se ale bude odehrávat někde úplně jinde – a to na altcoinovém trhu.

Je zde spousta projektů které vypadají skvěle, stačí pouze hledat. Jedním z nich potenciálně může být Litecoin, a to ne pouze na pump and dump, ale je zde možnost, že začne celý nový bullish cyklus.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo