Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 5. 2. 2021 – Důležité úrovně BTC a IOTA!

Publikováno

Ahoj tradeři, jak jsme si říkali v minulé analýze, tak v minulém týdnu byl zásadním levelem pro Bitcoin 34 tisíc USD. Toto se potvrdilo prakticky pár minut po vydání analýzy proběhla pumpa, která zvedla cenu Bitcoinu o 12 %. Byla způsobená tím, že si Elon Musk přidal slovo Bitcoin do svého Bia na Twitteru.

Nicméně technická analýza nelže – jak jsem říkal, pokud překonáme 34 tis. USD, můžeme obchodovat tímto směrem.

A BTC po pullbacku opravdu pokračuje nahoru a téměř jej máme u hlavní rezistenční úrovně, která je na cenové hladině 39 tis. USD.

Hlavní odporové úrovně BTC/USD 
Hlavní odporové úrovně BTC/USD

Struktura nyní – podobně jako v minulém týdnu – z mého pohledu opět není nijak komplikovaná. Jasná invalidace bullish trendu je kolem 32 tis. USD.

Pokud půjdeme pod tuto cenovou úroveň, můžeme zapomenout na nějaká nová maxima, protože BTC s největší pravděpodobností půjde až na 27 tis. USD. Do té doby je ale primární směr nahoru.

Nejdůležitějším supportem, který velmi pravděpodobně ještě bude v dalším týdnu, nebo týdnech otestován, je cenová zóna 34 000 – 34 400 USD.

Myslím si, že pokud někdo plánuje dlouhodobé obchody na BTC, toto je zóna, která by jej měla zajímat ze všeho nejvíc.

Dva zásadní scénáře Bitcoinu
Dva zásadní scénáře Bitcoinu

Pokud se podíváme na dva hlavní scénáře, které z grafu nyní můžeme vyčíst, jsou to tyto:

  • Bullish scénář spočívá v tom, že bychom se měli z úrovní 39tis, případně 40 500, vrátit zpět na 34 tis. USD. Odtud by měla přijít agresivní bullish reakce, která poté bez většího prodlužování překoná 40 tis, USD a Bitcoin tak bude dostane prostor jít na nová maxima.
  • Kontext range také uvažuje návrat na 34 tis. USD, ale poté spíše pomalý nárůst ceny. Bitcoin nepřekoná žádnou důležitou rezistenci a můžeme uvažovat pohyb v rangi klidně dalších několik týdnů, popřípadě měsíců.

Tak jako tak, pokud přijde pullback na 34 tis USD, velmi pravděpodobně půjde o výbornou příležitost pro dokup altcoinů – a to z důvodů, které jsem uvedl ve svých dřívějších analýzách.

Altcoinový trh jednoduše je bullish a nějakou chvíli ještě zůstane. Dnes bych se proto v druhé části článku chtěl soustředit na jednoho adepta, který za ostatními zatím zaostával, ale očekávám jeho probuzení.

IOTA/USDT

Když se podíváme na IOTu, tak tato kryptoměna je uzavřená v rangi mezi cca 0,2-0,5 USD již poslední 2 roky. Zatímco ostatní coiny, jako třeba ETH, dosahují klidně na svoje cenová maxima, IOTA zaostává a již dlouho tvoří akumulační range.

Bullish scénář na IOTA/USDT
Bullish scénář na IOTA/USDT

Jak vidíte na grafu výše, vrchol range je nyní již delší dobu testovaný a velmi pravděpodobně aktuální pokus nevydrží.

Pokud IOTA uzavře denní svíci nad 0,508 USD, tak se tato projekce potvrdí a je možné hledat vstup do long pozice.

Další rezistence jsou na 0,61 a 0,71 USD a v případě parabolického trhu, který jsme v poslední době viděli na více altcoinech, se může IOTA podívat až na ceny lehce pod 2 USD, což by od aktuální ceny znamenalo nárůst téměř 300% hodnoty.

Graf MIOTA
Změna za 24h
-0,8 %
Aktuální cena
$0,23

Závěr

Na Bitcoinu jako takovém nyní žádnou velkou příležitost nevidíme. Jediný opravdu důležitý level je kolem 34 tis USD a pokud se sem BTC vrátí, je možné jej obchodovat.

Stále je tam ale velká šance, že následující měsíce BTC přejde do range, a proto obchodně není tak zajímavý, jako altcoinová část trhu.

Mezi jinými coiny je nyní stále velké množství příležitostí. Očekávám, že coiny, které delší dobu stagnovaly a nechytily trend ostatních, to budou dohánět. Mezi nimi jsem do dnešního článku vybral IOTu, což je coin, který v sobě má nyní velké množství síly, budované během posledních dvou let a myslím si, že je konečně připravený ji vypustit ven a ukázat krásné zhodnocení kapitálu.

Líbil se vám tento článek?
17
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Vladimír

Dobrý den,
chtěl jsem ze poradit jakožto začátečník/ jak a co dál, jelilkož ČS shledala příkazy k platbě v BTC peněžence COINOMI jako podezřelé a transakce zablokovala. Mohli byste mi prosím poradit s nějakou zaběhlou..stabilní peněženkou, popř. jak jinak nakupovat..?
díky a s pozdravem Veber

Redakce Finex

Dobrý den, Vladimíre. Peněženka Coinomi je dobrá pro uchování kryptoměn, ale trochu horší pro jejich nákup. Více možností nákupu naleznete v našem článku: kde a jak koupit bitcoin. Můžeme doporučit např. nákup přes naši kryptoměnovou směnárnu.

Marcel Šup

Děkuji Vám za skvělou analýzu ohledně bitcoinu. Podle toho se dalo dobře shortnout. ( Hraju si jenom zatím opravdu v malém). Určitě budu Vaše analýzy pečlivě sledovat.