Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 18. 6. 2021 – Přišel čas nakoupit?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu se Bitcoin pohyboval na ceně 37 tis. USD a v článku jsem psal o tom, že velmi pravděpodobně se nacházíme v akumulaci a uvidíme pohyb na 40 tis. USD, který bude předznamenávat budoucí pohyb na 45 tis. USD.

Přesně tento pohyb na 40 tis. USD se odehrál a Bitcoin dokonce dosáhl až na úroveň 41330 USD.

Od této doby se BTC pohybuje v korekci a dnes se opět díváme na ceny kolem 37 tis. USD, ale s daleko zajímavější strukturou, kterou si dnes rozebereme.

Týdenní graf

Na grafu níže vidíme, že minulý týden uzavřel nad 38 150 USD, což byla předchozí distribuční zóna a týdenní level.

Důležité úrovně na týdenním grafu 
Důležité úrovně na týdenním grafu

Toto nám říká, že Bitcoin by měl být připravený na pohyb k další rezistenci, kterou je na těchto vysokých časových rámcích pouze 45 tis. USD.

Denní graf

Denní graf je to, kde se nyní odehrává ta hlavní hra. Minulý týden jsem ukazoval, že maxima se na cenovém grafu stále snižují. Tento týden máme konečně změnu a Bitcoin vytvořit vyšší maximum.

Toto nám říká, že se pravděpodobně přesouvá z bearish do bullish pohybu.

proražení bearish struktury BTC
Proražení bearish struktury BTC

Pohyb zpět k 37 tis. USD je tedy velmi pravděpodobně jen korekce, která je nákupní a měli bychom se posunout výše – opět, k rezistenci 45 tis. USD.

Přesná akumulační zóna je v tomto případě 37 250 – 36 600 USD a pokud má přijít odraz BTC, pravděpodobně přijde odtud.

Všimněte si také invalidačního levelu pod 34 600 USD – již nedává smysl, aby Bitcoin šel takto nízko, takže toto můžeme považovat za úroveň pro ošetření rizika na potenciálních obchodech.

Riziko a potenciální zisk

Vzhledem k tomu, že zóna, ve které se nyní Bitcoin pohybuje, je velmi pravděpodobně reakumulační, opět se můžeme podívat, jaké riziko by vycházelo z otevření long pozic a naopak co můžeme potenciálně získat

Risk/reward při otevření long pozice
Risk/reward při otevření long pozice

Jak vidíme na grafu, riziko se pohybuje kolem 7 % hodnoty pozice, zatímco potenciální zisk při pohybu na další rezistenci, je 20 %.

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin prorazil akumulační range z minulého týdne a na základě struktury je tak 70-80% pravděpodobnost, že další velký pohyb, bude vstříc 45 tis. USD, kde se nachází další rezistence vyšších časových rámců.

Právě teď, když je Bitcoin kolem 37 tis. USD, sedí na velmi důležité akumulační zóně, která má potenciál jej odrazit výše.

Zde nelze uvažovat o otevření ničeho jiného, než long pozic a swingoví obchodníci mají zajímavé pravděpodobnosti i RR ratio již nyní. Intradenní obchodníci si musejí ještě počkat na reakci z této zóny pro otevření pozic.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Petr

“Bitcoin prorazil akumulační range z minulého týdne a na základě struktury je tak 70-80% pravděpodobnost, že další velký pohyb, bude vstříc 45 tis. USD” Tak to vypadá, že těch 20% vyhrálo…