Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 16. 7. 2021 – Jak se zajistit v případě pádu?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme v analýze nastínili dva možné scénáře – bullish a bearish variantu dalšího možného vývoje kurzu bitcoinu. Ty zněly následovně:

  1. Bullish scénář – Bitcoin uzavře denní svíci nad 35 300 USD, což nás povede k bullish predikcím a možnost obchodování na long stranu
  2. Bearish scénář – Denní svíce skončí uzávěr pod 31 500 USD, což nám dá z velké části bearish sentiment.

Jak můžete vidět na grafu níže, ani jedna z těchto možností zatím nenastala.

Hlavní levely BTC
Hlavní levely BTC

Ano, cena BTC je nyní pod bearish levelem, a to na úrovni 31 225 USD, ale jde nám opravdu o uzavírací cenu svíce, která nám dá další informace pro obchodování.

Samozřejmě bychom měli vzít ohled na to, že již středeční i včerejší svíce se pokusily level prorazit, takže se stává čím dál slabší a je možné, že dnešní den dokáže uzavřít pod ním, proto se na tuto možnost připravíme.

Co může následovat v bearish scénáři?

Už jsem to psal v minulém článku, ale paradoxně bearish scénář není tak jasný jako bullish. Je zde více faktorů, ale odhaduji, že při denním uzávěru pod touto hranicí je tak 80 % šance, že nás čeká obrovská kapitulační svíce až na další support, kterým je 24-23 tis. USD, nebo poté 19 tis. USD.

Toto by znamenalo další 25-40% propad BTC od aktuálních cen a s tím pravděpodobně naprostou rezignaci hodlerů.

Další supporty BTC
Další supporty BTC

Jak toho využít?

Pokud dojde k uzavření denní svíce pod 31 500 USD, dejte si pozor na dvě zásadní úrovně:

  • 30 360 USD
  • 28 920 USD

Toto jsou silné levely, které pravděpodobně dokáží Bitcoin chvilkově odrazit nahoru. Toto je šance, ve které je možné zahedgovat své dlouhodobé pozice a tak je zajistit proti pádu ceny, anebo přímo vstoupit do short pozic.

Obchodní scénář pro bearish variantu
Obchodní scénář pro bearish variantu

Závěr k aktuální situaci

Kdo nyní sleduje grafy, je v neustálém stresu, kdy Bitcoin konečně někam vyrazí a kam to bude. Realita je taková, že stejně nikdo v této situaci nemůže vědět, proto nemá smysl sledovat vůbec nic jiného než dvě hranice, a to ceny kolem 35 000 USD pro bullish obchody a 31 500 USD pro bearish obchody.

Je dost nepravděpodobné, že by Bitcoin udělal bullish či bearish pohyb, aniž by nejprve neretestoval support, případně rezistenci předchozího range. Na dobré obchody je tedy třeba počkat. Není nutné mít neustále otevřenou pozici ať jedním nebo druhým směrem.

A pokud nedokážete graf nesledovat, doporučuji oblast mezi 35-31 500 USD úplně zatmavit, abyste neviděli svíce. Jakákoliv akce se zde odehraje, pro nás absolutně není důležitá a naopak je to šum, který vás bude vyčerpávat a znejisťovat.

Tak jako tak, pravděpodobnější nyní je, že Bitcoin propadne dolní stranou a pro to bychom měli aspoň jednou denně sledovat, zda se potvrdil bearish scénář a případně dopředu vědět, jak na něj reagovat.

Líbil se vám tento článek?
17
4

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.