Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 12. 3. 2021 – Uvidíme nové ATH?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu se Bitcoin pohyboval kolem ceny 48 000 USD a v analýze jsme se bavili o tom, že dno je velmi pravděpodobně dané a target dalšího pohybu by měl být kolem 56000 USD.

Toto Bitcoin s přehledem zvládl a dnes v noci se dokonce podíval lehce nad 58 000 USD. Jak se ale bude kurz Bitcoinu vyvíjet dále?

Výhled denního grafu

Dlouhodobý graf BTC
Dlouhodobý graf BTC

Když se podíváme na graf výše, tak ze svého maxima, které Bitcoin vytvořil koncem února, jsme pouze otestovali jeden z důležitých supportů a nyní se BTC vrátil na rezistenci předchozího maxima.

Včera dokonce uzavřel nejvyšší denní svíci v historii, takže své bullish momentum zatím stále neztratil.

Vzhledem k těmto technickým ukazatelům můžeme očekávat, že BTC bude pokračovat v bullish trendu a ve střednědobém horizontu zamíří na vyznačené targety, tedy:

  • 62 400 USD
  • 64 600 USD
  • 67 800 USD

Otázka ovšem zůstává, jakým způsobem se sem Bitcoin dostane. Ve své podstatě vidím dva možné scénáře:

Bullish scénář

Býčí obchodní scénář
Býčí obchodní scénář

Jde o scénář, ve kterém se BTC vůbec nebude ohlížet na testování supportů a dalších důležitých úrovní a bude mít sílu prorazit vyznačený weekly level na ceně 57 408 USD.

Jakmile dokáže ustanovit aspoň dvě po sobě jdoucí denní svíce nad tímto levelem, velmi pravděpodobně přijde rovnou pohyb od našich rezistencí.

Weekly level přitom můžeme použít jako důležitý support, pod který pravděpodobně již nepůjdeme.

Bearish scénář

Během celého pohybu nahoru v posledním týdnu Bitcoin naprosto odignoroval jeden z nejdůležitějších supportů – ceny kolem 51 000 USD.

Pokud tedy Bitcoin nedokáže ihned prorazit weekly rezistenci, je velmi pravděpodobné, že se cena spadne právě na tuto akumulační úroveň, kde s největší pravděpodobností bude tvořit dno a po delší době konsolidace se posuneme na naše targety.

Scénář propadu BTC
Scénář propadu BTC

Závěr k dnešní analýze

Bitcoin nám za poslední týden nedal moc vodítek v dalším pohybu, protože se stále pohybujeme ve stejném rozsahu. Vzhledem k tomu, jak uzavřela včerejší svíce ale soudím, že pravděpodobnosti jsou výrazně nakloněné ve prospěch býků.

Nyní jen zůstává otázka, jak moc je Bitcoin bullish. Zda má dostatek síly prorazit rezistenci a vyrazit nahoru rovnou, nebo nás čeká několik týdnů konsolidace mezi 50-60 tis USD před dalším trendovým pohybem.

Musíme počkat na další vývoj a obchody nastavit dle vyznačených scénářů. Primární pro nás jsou dvě úrovně, a to 57 400 USD a 51 000 USD.

Líbil se vám tento článek?
21
3

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.