Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 5. 3. 2021 – Zůstáváme bullish? Na jak dlouho?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme psali o důležitosti supportu kolem 44,8 tis. USD a tom, že pokud má Bitcoin testovat vyšší rezistence, je toto naprosto zásadní úroveň, kterou musí udržet.

To se stalo a Bitcoin se během tohoto týdne vrátil zpět na 52 tis. USD. Od středy ale opět vidíme červená čísla a návrat ceny zpět k 46 tis. USD. Takže výkyvy ceny jako na horské dráze a není divu, že většina lidí neví, co od trhu nyní očekávat.

Trik je ale v tom, abychom se nezabývali nižšími časovými rámci, ale strukturou vyšších timeferames, která je krásně ustanovená.

A upřímně, od minulého pátku se toho z tohoto pohledu nic zásadního nezměnilo.

  • Rezistence na úrovních 53 500 – 55 900 USD zatím stále zůstává neotestovaná
  • Cena se stále pohybuje nad supportem 44,8 tis. USD
  • Tím pádem i support kolem 40 tis. USD stále zůstává neotestovaný.
Denní graf BTC/USD s nejdůležitějšími úrovněmi
Denní graf BTC/USD s nejdůležitějšími úrovněmi

Co se ale změnilo, jsou jednoznačně pravděpodobnosti. Zatímco v minulém týdnu jsme měli šance prakticky 50/50, nyní se velmi značně překlopily na stranu býků.

Nejlépe je to vidět na 4h grafu (viz níže).

Bullish struktura Bitcoinu 
Bullish struktura Bitcoinu

Na grafu vidíme, že Bitcoin během začátku týdne překonal předchozí high strukury, což při aktuálním pullbacku staví býky do značné výhody, protože nyní celý trh sleduje na Bitcoinu bullish strukturu a velmi pravděpodobný postup do rezistence 54k USD.

Akumulační zóna tohoto pullbacku je poměrně široká – a to od 47 500 USD až po denní support 44 800 USD. Je proto důležité sledovat Bitcoin poté na kratších časových úsecích a hledat vhodný vstup do long pozic.

V pohybu na další týden nám dává graf tedy poměrně jasné signály – velká pravděpodobnost je pro pohyb nahoru, do zmíněné rezistence 54 tis. USD.

Pokud by náhodou ztratil daily level 44800 USD, tak se tento scénář invaliduje a pro odraz se díváme na další support kolem 40 tis. USD.

Pokud ale Bitcoin půjde podle našeho bullish scénáře… co dál?

Dlouhodobý výhled

Jak jsem zmínil už v minulé analýze, Bitcoin během dumpu z 58 tis. USD ztratil důležité levely a nástup zpět do bullish trendu rozhodně nebude tak jednoduchý, jako dřív.

V tom více bullish scénáři, bychom se měli dívat na mírné zamítnutí z cen kolem 54 tis. USD a ustanovení 50 tis. USD jako supportu. Pravděpodobně by zde došlo k několika týdnům akumulace a až poté můžeme vidět pohyb na nová ATH.

Bullish scénář Bitcoinu
Bullish scénář Bitcoinu

Nezapomeňme ale, že pod cenou je stále neotestovaný support 40 tis. USD, kde čeká velká likvidita a ve většině případů si Bitcoin přesně takovéto úrovně jde otestovat.

Bearish varianta, které stále je velmi realisticky na stole, je z 54 tis. USD dlouhá a bolestivá cesta až na tento support, kde je konečně možné, aby Bitcoin vytvořil dlouhodobé dno.

Bearish scénář Bitcoinu
Bearish scénář Bitcoinu

Jak vidíte z grafů, nedokážeme odhadnout dopředu, o který scénář půjde. Hlavní a nejdůležitější, bude reakce na rezistenci 54 tis USD (pokud se sem dostaneme). A na základě ní můžeme určovat další pohyby.

Závěr

Sledovat nyní krátkodobé grafy, může být hodně matoucí. Jeden den je Bitcoin bullish, další den zase padá. Když se ale díváme na vyšší časové rámce, hovoří k nám graf celkem jasně – dokud BTC neztratií level 44800 USD, je bullish. A v této chvíli je právě ve velmi důležité akumulační zóně (47 500 – 44 800 USD).

Precedens dalších dní by tedy měl být spíše hledání vstupu do long pozic, které poté je možné obchodovat až na rezistenci kolem 54 tis. USD.

Tato rezistence bude extrémně důležitá, protože podle reakce, která z ní přijde, budeme rozlišovat mezi našimi dvěma dlouhodobými scénáři.

Líbil se vám tento článek?
20
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Zbyněk

Stačilo napsat buďto půjde nahoru nebo dolů ????