Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 11. 3. 2022 – Bitcoin je nudný. Přijde altseason?

[Bitcoin] Analýza 11. 3. 2022 – Bitcoin je nudný. Přijde altseason?

[Bitcoin] Analýza 11. 3. 2022 – Bitcoin je nudný. Přijde altseason?

Ahoj tradeři, Bitcoin nám již několik týdnů stagnuje v rangi, takže o něm dnes jen v krátkosti. Co ale vidím, tak rozhodně začínají být příležitosti jinde, takže se v dnešní analýze podíváme na jeden z altcoin sektorů, který by mohl zažít opětovný boom.

Analýza Bitcoinu a jeho důležité hranice

Celý range můžeme sledovat mezi 33 tis. USD a 44,5 tis. USD. A jak to v rangích bývá, nezajímá nás nic jiného, než tyto extrémy. Na vrcholcích shortovat, na supportu longovat.

Cokoliv co je uprostřed range (nyní) nám může být v tradingu úplně jedno, protože zde můžete očekávat různé falešné pohyby, výběry stoplossů, atd.

Aktuální range má ještě tu zajímavost, že nad jeho vrcholem je neotestovaná silná rezistence a pod jeho spodní hranicí je neotestovaný support. Osobně tedy sázím na to, že ať už se během dalšího týdne Bitcoin pohne na jednu či druhou stranu, může jít do úplného extrému. Pokud půjde směrem vzhůru, sáhne si dost možná na 46 tis. USD. Pokud dolů, tak 32 tis. USD.

Aktuální scénáře BTC 
Aktuální scénáře BTC

Přichází altcoin season?

Ačkoliv poslední měsíce altcoiny klesají daleko více než kurz Bitcoinu, v některých předchozích analýzách jsem zmínil, že Bitcoinová dominance kolem 44 %, max. 46 %, by pro mě znamenala pravděpodobný vrchol a začátek přelivu kapitálu do altcoinů.

Ačkoliv bychom se mohli pustit do hluboké analýzy BTC dominance (která je nyní na 43,5 %), indikátor níže bude asi přehlednější. Zobrazuje poměr cenového výkonu hlavních altcoinů vůči BTC. Pokud jsou silnější než BTC, je altcoin season. Pokud slabší, je Bitcoin season.

Indikátor alt season
Indikátor alt season

Jak vidíme, poslední měsíce převládá Bitcoin a indikátor se dostává do úrovní, kde jsme byli naposledy ve velkém letním dumpu v roce 2021.

Je tedy z mého pohledu pravděpodobné, že altcoiny mají více potenciálu pro růst než pro pád – byť krátkodobě ještě nějaký pokles možný je.

Přijde DeFi summer 3.0?

Altcoin season by se samozřejmě dotkla většiny altů, ale v létě 2020 a 2021 jsme viděli dvě sezóny, které naprosto s přehledem vedlo DeFi. Když se dívám na grafy DeFi projektů, je velmi pravděpodobné, že v roce 2022 to nebude jinak.

Asi nejpřehlednější je graf DeFi indexu, který je možné obchodovat na Binance. Narozdíl od Bitcoinu, Etherea a dalších velkých altů již má otestované všechny supporty, takže pohyb dolů sice není vyloučený, ale rozhodně není potřeba pro uzavření struktury.

Cesta nahoru naopak je otevřená a nedivil bych se v příštích měsících dosažení rezistence kolem 3 tis. USD, což by byl nárůst téměř 100 % celého DeFi sektoru od aktuálních cen.

Scénář Defi indexu 
Scénář Defi indexu

Závěr k aktuální situaci

Poslední dobou je trh tradingově nezajímavý – je to proto, že nám dojiždí downtrend, ale ještě nezačal uptrend. Příležitosti, které se nám zde otevírají jsou ale na úplně jiné bázi. Konkrétně jde o dlouhodobější nákupy kvalitních projektů v perspektivních sektorech.

Konkrétně bych se rozhodně zaměřil na DeFi, které nejvíce klesalo, ale poslední dobou vidíme první náznaky síly. Historicky má také nejsilnější pohyby během konce jara/začátku léta. :)

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-0,38%
Cena
$20 213
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-4,2%
Cena
$1 109
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-4,8%
Cena
$221,6

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo