Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 10. 3. 2023 – Je po všem?

Publikováno

Ahoj tradeři, Bitcoin včera konečně zažil pohyb, který nám rozseknul strukturu, kterou zde sledujeme již dlouhé týdny. Pohyb skončil méně pravděpodobným směrem, a to dolů, kdy již otestoval hlavní zónu měsíčního grafu, o které jsme se bavili v předchozí analýze.

Hlavní support BTC 
Hlavní support BTC

Hlavní trend BTC

Přibližně od 20. ledna se BTC pohybuje na swingové struktuře 4h grafu v uptrendu a tato struktura měla poslední swing low na ceně 21 350 USD – to byl klíčový level, který býci nesměli prorazit pro pokračování uptrendu.

Vzhledem k tomu, že máme naprosto jasný breakout, BTC se přesunul do 4h downtrendu, kde swing high se nachází na ceně 25 200 USD.

4h struktura BTC 
4h struktura BTC

Přeliv kapitálu tímto pohybem tedy odstartoval směrem dolů a je pravděpodobné, že minimum, které budujeme v měsíční zóně, bude pouze dočasné. Tedy máme před sebou dost možná týdny, možná měsíce stagnace a posunu na nižší supporty.

Zcela očividná zóna leží na cenách 18 900 – 18 100 USD. Toto je support, na který se velmi pravděpodobně propracujeme a který bude klíčový z hlediska dalšího vývoje.

Obchodní plán BTC 
Obchodní plán BTC

Závěr

Bitcoin nám včera předvedl pohyb, který prorazil strukturu směrem dolů a odstartoval tak bearish scénář, o kterém jsme tu mluvili jako o méně pravděpodobném. Ačkoliv jsou aktuální ceny velmi zajímavé z dlouhodobého hlediska, 4h trend je nyní společně s denním a týdenním trendem směrem dolů a je pravděpodobné, že ještě než uvidíme finální dno, uvidíme BTC na cenách kolem 19-18 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
20
4

Autor

Začátky tradingu pro mě byly v roce 2015 hodně drahé – dokázal jsem ztratit většinu obchodního účtu během pouhých dvou týdnů. Někoho taková zkušenost odradí, ale já jsem chtěl zjistit proč se to stalo. Ponořil jsem se tedy do vzdělávání a když jsem v roce 2017 vstupoval do trhu kryptoměn, už to bylo s daleko většími zkušenostmi a vědomostmi.

V roce 2018 jsem viděl, že na rozpadajícím se trhu kryptoměn panuje v komunitě zmatení a panika. Rozhodl jsem se proto zkušenosti využít a založit stránku Blockspace, kde jsem si dal za cíl pomoct ostatním zorientovat se. Předložit analýzy přehledně a jednoduše, aby byly
srozumitelné i pro začátečníky.

Dnes sdílím svůj pohled na trh na denní bázi, obchoduji a dále vzdělávám jak sebe, tak předávám zkušenosti i ostatním.

Trading pro mě nyní představuje druh příjmu, který je především o osobní svobodě a nezávislosti na tom, kolik chci obchodům věnovat času, nebo odkud ze světa budu pracovat.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.