Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 10. 3. 2023 – Je po všem?

Ahoj tradeři, Bitcoin včera konečně zažil pohyb, který nám rozseknul strukturu, kterou zde sledujeme již dlouhé týdny. Pohyb skončil méně pravděpodobným směrem, a to dolů, kdy již otestoval hlavní zónu měsíčního grafu, o které jsme se bavili v předchozí analýze.

Hlavní support BTC 
Hlavní support BTC

Hlavní trend BTC

Přibližně od 20. ledna se BTC pohybuje na swingové struktuře 4h grafu v uptrendu a tato struktura měla poslední swing low na ceně 21 350 USD – to byl klíčový level, který býci nesměli prorazit pro pokračování uptrendu.

Vzhledem k tomu, že máme naprosto jasný breakout, BTC se přesunul do 4h downtrendu, kde swing high se nachází na ceně 25 200 USD.

4h struktura BTC 
4h struktura BTC

Přeliv kapitálu tímto pohybem tedy odstartoval směrem dolů a je pravděpodobné, že minimum, které budujeme v měsíční zóně, bude pouze dočasné. Tedy máme před sebou dost možná týdny, možná měsíce stagnace a posunu na nižší supporty.

Zcela očividná zóna leží na cenách 18 900 – 18 100 USD. Toto je support, na který se velmi pravděpodobně propracujeme a který bude klíčový z hlediska dalšího vývoje.

Obchodní plán BTC 
Obchodní plán BTC

Závěr

Bitcoin nám včera předvedl pohyb, který prorazil strukturu směrem dolů a odstartoval tak bearish scénář, o kterém jsme tu mluvili jako o méně pravděpodobném. Ačkoliv jsou aktuální ceny velmi zajímavé z dlouhodobého hlediska, 4h trend je nyní společně s denním a týdenním trendem směrem dolů a je pravděpodobné, že ještě než uvidíme finální dno, uvidíme BTC na cenách kolem 19-18 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
20
4

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.