Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 7. 5. 2021 – Kdy začít vybírat zisky?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se bavili hlavně o Bitcoinu a o tom, že zóna kolem 59 tis. USD bude zcela jasně rezistenční a není možné od BTC čekat v dalších dnech, nebo dokonce týdnech, prakticky žádné větší bullish pohyby.

Toto se krásně potvrdilo, když BTC otestoval náš level 58 740 z minulé analýzy a odtud následoval pullback o 10 % dolů na prozatímní lokální dno na úrovni 52 900 USD.

Scénáře pro pohyb Bitcoinu
Scénáře pro pohyb Bitcoinu

Jak vidíte, scénáře, jsou nastavené, platné a není nejmenší důvod na nich cokoli měnit. Ale vzhledem k tomu, že Bitcoin se pohybuje v rangi, přebírají vedení altcoiny.

Pohled na celkový trh altcoinů

Tržní kapitalizace altů včera dosáhla nového ATH na hodnotě 1,355 bilionu dolarů, což je téměř trojnásobek hodnoty jejich kapitalizace na vrcholu jejich růstu v roce 2017 a stále nevykazuje známky, že bychom se nacházeli v prostředí, kde hrozí výraznější propad.

Co je ale ještě zajímavější, je dominance Bitcoinu na kryptoměnovém trhu, která se od pondělí snížila o dalších 8 % a kromě menšího levelu na 45 % zde nemáme žádný support, o který by se dominance mohla opřít až do dosažení 41 %.

Vývoj Bitcoin dominance
Vývoj Bitcoin dominance

Závěr k obecným grafům

Pokud se na to tedy podíváme obecně, altcoiny mohou mít stále sílu se posouvat výše, dokud BTC drží v našem rangi a nepřijde pohyb pod 55 000 USD. Z hlediska struktury nevykazují žádné známky obratu trendu, takže každý propad je typicky velmi rychle vykoupený.

Nicméně dostáváme se i zde do oblastí, kdy bychom brzy měli začít být obezřetní – a to přesně ve chvíli, kdy dominance Bitcoinu dosáhne hodnot kolem 41-42 %. Toto je silný support a můžeme čekat nějakou reakci trhu.

Velmi pravděpodpobně to bude i okamžik, kdy BTC půjde testovat 51k USD jakožto spodek range, nebo případně 45 tis. USD při bearish scénáři, tedy i altcoiny mohou mít větší korekci.

Spíše než na otevírání nových pozic na altcoinech tedy dává smysl řízení těch, které už můžete mít otevřené.

Litecoin

Litecoin jsem zmiňoval v analýze z 12. 2. 2021 , kdy jsme se bavili o tom, že LTC/BTC velmi pravděpodobně začne svůj nový bullish cyklus – to bylo na cenách asi 0,004 BTC. Od té doby se LTC tedy zhodnotil asi o 60%, ale především potvrdil vstup do bullish cyklu a přichází zásadní chvíle.

Bullish scénář Litecoinu
Bullish scénář Litecoinu

Jak tedy vidíte na grafu, je velmi pravděpodobné, že bude pokračovat výše, potenciálně až k ceně 0,014 BTC.

To se ale bavíme o dlouhodobém horizontu. Z krátkodobějšího pohledu je pro nás nejdůležitější velmi hutná rezistenční zóna kolem cen 0,007 BTC, odkud Litecoin může mít klidně několik desítek % reakci dolů.

Velmi pravděpodobně této zóny dosáhne v podobnou dobu, kdy dominance BTC bude testovat support 41%, což je jen potvrzující faktor, že hodleři LTC by si měli na tuto rezistenci dávat pozor a vybírat nějakou část svých profitů.

Líbil se vám tento článek?
22
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Miroslav Rupa

Dobrý den chtěl bych se zeptat, jak to vidíte co se týče XRP? Začínám mít pocit, že skutečně dochází ze strany společnosti k ovlivňování ceny této kryptomeny. Je zajímavé a co asi úplně nechápu je že když BTC klesá tak XRP padá s ním, ale v okamžiku kdy naopak BTC stoupá tak XRP stagnuje a na hodnotě skoro vůbec nezíská. Jsem v tomto nový a nikde se žádnou analýzu nenašel. Děkuji za radu

Andrej Kalvoda

Dobrý den, toto záleží na více faktorech. XRP má velký růst za sebou a pravděpodobně tradeři vyčkávají na další pohyb, proto není tak volatilní.

martin

Dobrý den chtel bychse zeptat na EOS, DAsh a BCH. skoro vsechny cryptomeny uz prekonaly svoje poslední ath z roku 2017 az na tyhle 3. muzeme tedy take ocekavat prorazeni sveho posledniho ath z roku 2017 + vytvorení nového jako u ostatnich měn… nebo existuje naky konkretni duvod proc tyhle 3 meny nedokážou naplnit očekavání ktere naplnují ostatni cryptoměny. ptam se proto ze drzim vsechny 3 meny a koukam jak vsechno krome mych men roste a premyslim jestli to nepredelat do neceho jineho nebo stale drzet a ono zaslouzene ovoce se drive ci pozdeji dostaví ? dekuji za pripadnou odpoved, Martin.

Andrej Kalvoda

Dobrý den, trh funguje na bázi přelévání kapitálu, takže velmi pravděpodobně začne brzy rotovat i do těchto 3 kryptoměn. O EOSu jsem například psal také několik týdnů zpět, kdy byla cena ještě kolem 5 USD. Tak zde je možné vidět levely, ktrých pravděpodobně dosáhne https://finex.cz/bitcoin-analyza-19-2-2021-bitcoin-na-dalsim-ath-zameri-se-trh-na-eos/

Nicméně obecně platí, že coiny, které nemají tak dobrou fundamentální podstatu, budou mít horší výkonnost. Velmi zajímavé porovnání jejich vnitřní hodnoty je na https://baserank.io