Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 22. 10. 2021 – Kde jsou nyní největší příležitosti?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se dívali na dva scénáře a Bitcoin nás lehce překvapil tím, že si nakonec vybral ten bullish. Za poslední 3 týdny se tedy díváme na pohyb o celých 70 % nahoru, a to (až doposud) bez jakékoli znatelnější korekce.

Silný býčí pohyb Bitcoinu
Silný býčí pohyb Bitcoinu

Minulý týden nám Bitcoin určil jak nejvyšší týdenní, tak i nejvyšší denní close historie. Krátce poté zároveň i historické cenové maximum, kdy vrchol máme nyní přesně na ceně 67 000 USD.

Bitcoin nyní testuje první důležitý support kolem cenové úrovně 62 000 USD. Vzhledem k tomu, že zachováváme silný uptrend, očekávání by mělo být takové, že by se kurz bitcoinu měl odrazit a mířit na nová maxima – typicky na psychologický level 70 tis. USD.

Možnosti dalšího vývoje BTC
Možnosti dalšího vývoje BTC

Jak vidíme na grafu, existuje samozřejmě i možnost, že Bitcoin aktuální support neudrží. V takovém případě se můžeme dívat na návštěvu cen kolem 58 tis. USD, kde se nachází neotestovaná supportní úroveň.

O této možnosti uvažuji především z toho důvodu, že funding se na burzách v posledních dnech velmi rychle zvýšil. To znamená, že spekulanti s pákami opravdu velmi silně vstupují do svých long pozic. Dnes v noci dosáhl funding dokonce ohromných 0,16% na Bybitu. Toto je velmi silná daň pro všechny, kdo chtějí otevřít long pozice, takže je zde i možné vychladnutí trhu, reset fundingu a povypínání přepákovaných pozic.

Co se bude dít s altcoiny?

Zatímco Bitcoin dosahuje svá nová maxima, většina altcoinů v posledním týdnu spíše stagnovala, nebo naopak klesala. Výsledkem je, že i v páru s dolarem se alty nyní pohybují na svých dlouhodobých supportech a svůj růst mají ještě před sebou.

Níže můžeme vidět graf tržní kapitalizace altcoinů, který teprve proráží své důležité rezistence a první target tohoto breakoutu, je 1,73 bilionu dolarů, což by mělo znamenat růst něco přes 20 %.

Tržní kapitalizace altcoinového trhu
Tržní kapitalizace altcoinového trhu

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin nám plní bullish plán a dosáhl nových historických maxim – a pravděpodobně to nebude naposledy. Spíše můžeme čekat postupné dotahování minimálně k 70 tis. USD.

Nicméně čím dražší BTC je, tím více investory začínají přitahovat altcoiny. Jejich grafy se probouzejí a v příštích týdnech pravděpodobně bude majorita příležitostí právě na tomto trhu, přičemž první velký pohyb napříč všemi altcoiny by mohl být o nižší desítky procent.

Líbil se vám tento článek?
13
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Sláva!
Přichází čas altcoinů. Už bylo na čase. Zdá se mi, že si jich moc lidí ani odborníků nevšímá, ale zdání klame. Ony altcoiny nám ještě ukáží svou sílu!! Všichni jen kolem bitcoinu, ale jinak nic moc. Nebýt Vašeho webu, tak by nikdo nic nevěděl. Je to škoda. Co myslíte? Vždyť lze sledovat tisíce coinů, které stojí za všimnutí.