Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin a akciové trhy prudce rostou, zatím co inflace klesá. Je růst oprávněný?

Publikováno

Bitcoin, akciové trhy a komodity reagovaly ve středu zveřejněnou inflaci velmi agresivním cenovým růstem. Celková a jádrová inflace skutečně mírně klesla, čehož se lze chytnout jako opodstatnění pro pokles úrokových sazeb v dohledné době.

Faktem ovšem je, že to není tak jednoduché.

Aby byl pokles v úrokových sazbách opodstatněný, americká centrální banka potřebuje mnohem více. Má tedy růst trhů pevné základy? Nebo je to založeno na bláhové představě, že Fed brzy začne uvolňovat měnovou politiku?

Dozvíte se ve videu.

Sledujte všechna naše videa na YouTube

Každý týden přinášíme několik krátkých video analýz a podcastů, kde odhalujeme tajemství toho nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje a co do očekáváme.

Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a sledujte náš YouTube kanál.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Vystudovaný ekonom a znalec díla Adama Smithe, Davida Ricarda a Johna Keynese, který publikuje obsah o technické analýze kapitálových trhů, fundamentální analýze, makroekonomii a měnové politice.

Jaroslav je přesvědčen, že právě tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení celého kontextu finančního trhu, a snaží se čtenáře vybavit ucelenou myšlenkovou mapou pro přemýšlení nad finančním světem.

“Pro investory je důležitý komplexní znalostní základ, díky kterému může každý minimalizovat rizika.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.