Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance spouští svůj vlastní mining pool s nejnižšími poplatky na trhu

Publikováno
Binance spouští svůj vlastní mining pool s nejnižšími poplatky na trhu

Jak je u Binance zvykem, rozšiřování a rozvoj dalších služeb je na denním pořádku. Není tak divu, že teď přichází i s nabídkou těžby ve svém vlastním mining poolu.

Ten je momentálně zapsaný pod názvem Binance Pool a nabízí ty nejnižší poplatky na trhu. Podle slov samotné burzy chce tímto krokem podpořit těžaře ale i celkový kryptoměnový těžařský průmysl.

Průlomová služba na Binance nebo jen aprílový žert?

Na začátku dubna, a to přímo na apríla, přidal COE Changpeng Zhao na svůj twitterový účet tweet ohledně nového projektu nazvaného Binance Pool.

Vše doplnil screenem z livestreamu se zájemci z Číny o spuštění této služby. Jelikož však toto oznámení vydal právě v dané datum, nikdo jeho slovům nevěřil. Na sociálních sítích a vlastně celém internetu se tak začaly šířit pochybnosti o tom, že se jedná pouze o žert.

Changpeng Zhao však ihned všechny uklidnil s tím, že vše myslel vážně. Podle všeho tak uživatelé jedné z největších kryptoměnových burz na světě budou moci kromě půjček, spoření a stakingu využívat i její vlastní mining pool.

Podle poslední zprávy navíc bude Binance Pool využívat obou mechanismů těžby, a to jak PoW (proof-of-work) tak i PoS (proof-of-stake).

Vytěžení prvního bloku a nejnižší poplatky na trhu

Před několika dny se opět na twitterovém účtu CEO Changpeng Zhao objevil tweet, pomocí kterého oznámil vytěžení úplně prvního bloku na Binance Pool. K vytěžení došlo na prozatím uzavřené beta verzi a podle samotného CEO znamená velký průlom v celém projektu.

Binance navíc chce konkurovat největším mining poolům na trhu, přičemž nabídne svým uživatelům nejnižší možné poplatky. Začínající těžaři tak budou moci využít jeden měsíc těžení zdarma a stálým uživatelům bude účtován poplatek okolo 2,5 %.

Jen pro připomenutí, Binance má momentálně na svém seznamu kryptoměn například Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH) ale i stablecoiny Tether (USDT) nebo Binance USD (BUSD).

Vítáte nový projekt Binance Pool s otevřenou náručí, nebo to není váš šálek kávy? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.