Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Avalanche (AVAX) zaostává za zbytkem trhu. Víme, co jí pomůže

Růst Avalanche zaostává za ostatními velkými kryptoměnami, ale upgrade sítě by mohl situaci změnit. Spuštěn byl včera.

Avalanche (AVAX) zaostává za zbytkem trhu. Víme, co jí pomůže
Zdroj: avax.network

Všeobecný růst kryptoměnového trhu se u jednotlivých kryptoměn projevuje různou měrou. Zatímco největší virtuální aktiva jako Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) rostly od začátku roku o 57, resp. 68 %, Avalanche (AVAX) připsala jen cca 10 %.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Ethereum / ETH
Načítání
Načítání
Načítání
Avalanche / AVAX
Načítání
Načítání
Načítání

Ještě hůř nese srovnání s největšími memecoiny, jako jsou Shiba Inu (SHIB) a Dogecoin (DOGE), které jsou aktuálně nejvíc v kurzu a nebývale rostou.

Srovnání růstu 10 největších kryptoměn podle tržní kapitalizace za poslední měsíc jasně ukazuje, že Avalanche je spolu s XRP (XRP) v top 10 outsiderem.

Zdroj: livecoinwatch.com
TOP 10 kryptoměn seřazených podle 30denní výkonnosti
TOP 10 kryptoměn seřazených podle 30denní výkonnosti

Situace by se snad mohla změnit díky vylepšení sítě. Avalanche totiž ve středu spustila upgrade sítě s názvem Durango. Cílem této aktualizace je umožnit interakci mezi řetězci a výrazně zvýšit škálovatelnost a interoperabilitu sítě.

Upgrade Durango

Klíčovým prvkem upgradu Durango je aktivace funkce Teleporter, která stojí na technologii Avalanche Warp Messaging (AWM).

AWM je základ pro zasílání zpráv implementovaný na síťové vrstvě, který umožňuje libovolné podsíti odesílat a ověřovat zprávy z jiných podsítí nebo specifických aplikačních blockchainů na Avalanche.

Až donedávna byly sítě aplikací roztříštěné a pro běžného uživatele příliš složité. Dnes, po vydání Teleporteru, se Avalanche stala hladce propojenou sítí mnoha blockchainů, které spolu komunikují tak hladce, že působí jako jeden blockchain,” stojí v tiskové zprávě.

Teleporter je rozhraní pro vývojáře, které usnadňuje odesílání a přijímání zpráv napříč EVM kompatibilními blockchainy. Díky Teleporteru mezi sebou mohou blockchainy sdílet jakýkoli typ informací. Tokeny, NFTs, data z oraclůjakoukoli zprávu lze komunikovat hladce a koordinovaně.

Aktualizace Durango také přináší několik vylepšení navržených vývojáři, která mají zlepšit uživatelský komfort a kompatibilitu.

Patří mezi ně např. umožnění výběrů pro nativní převody na P-Chainu nebo zajištění kompatibility se smart kontrakty díky integraci Ethereum Shanghai upgradu.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.