Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Automobilka Ford válcuje konkurenci – akcie v silném růstu a tržní kapitalizace 100 mld. USD

Publikováno
Automobilka Ford válcuje konkurenci – akcie v silném růstu a tržní kapitalizace 100 mld. USD
Zdroj: depositphotos.com

Snový přelom roku zaznamenala ikona automobilového průmyslu, akcie Ford, jejíž akcie v posledních dvou letech zaznamenaly rekordní nárůst své hodnoty o 540 %. Třešničkou na dortu bylo oznámení o rekordní tržní kapitalizaci, která začátkem roku 2022 dosáhla hranice 100 miliard dolarů. Zkrátka, když se daří, investoři se jen hrnou.

Jak vypadají akcie Ford to technické stránce a jaké fundamenty ženou akcie vzhůru? To budeme analyzovat v tomto článku.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie F Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Růst akcií společnosti Ford naznačuje, že sázka na ekologičtější auta přináší ovoce. Hlavními tahouny jsou totiž právě elektromobily F-150 a Ford EV, které přivedly automobilku k čistým tržbám ve výši 33,2 miliard USD, což překonalo predikce analytiků o celých 800 milionů, a to i přes všeobecně známý problém nedostatku polovodičů v automobilovém průmyslu.

Nadšení z aktuálního růstu akcií Ford brzdí mnohaletý analytik automobilového průmyslu Adam Jonas z Morgan Stanley, který poukazuje na mnohaletou korelaci akciového grafu společnosti Ford s jejím konkrementem General Motors a poukazuje na možnost enormního překoupení akcií Ford, vzhledem k aktuálnímu nastavení celého segmentu automobilového průmyslu.

Aktuální cena
Změna
Ford Motor Company / F
Načítání
Načítání
Načítání
General Motors / GM
Načítání
Načítání
Načítání

Adam Jonas dokonce předpokládá, že by se akcionáři Ford mohli v blízké době dočkat poklesu akcií až o 52 %, což by vedlo k opětovnému obnovení korelačního vývoje obou automobilek.

Adam Jonas (analytik Morgan Stanley): “Naše obavy začínají cyklickou střední reverzí. Nejde jen o problém Fordu, ale o celý sektor. Automobilové firmy si sice užijí oživení výroby a doplňování zásob, ale věříme, že to bude spojeno s poklesem cen, snížením kvality a rostoucími vstupními náklady.“

Fundamentální analýza

Z pohledu fundamentální analýzy, lze situaci společnosti Ford popsat jako konzistentní. Meziroční nárůst tržeb o 2,83 % je doprovázen ukazatelem P/E, který na hodnotě 35,34 značí překoupenou hodnotu akcií. Nárůst tržeb je sice enormní, oproti dvou předešlým letům, ale spíše se jedná o návrat na výsluní, než o tvorbu nových rekordů.

Zdroj: seekingalpha.com
Sloupcový graf příjmů společnosti Ford
Sloupcový graf příjmů společnosti Ford

Společnost Ford sice akcionářům vyplácí dividendy, ale s částkou 0,1 USD (hodnota poslední vyplacené dividendy) akcionáře nikterak neoslní. Pozitivní zprávou ovšem je, že v roce 2021 rostl společnosti zisk na akcii, což by mohlo predikovat navýšení hodnoty dividendy.

Technická analýza

Extrémní růst akcií společnosti Ford Motor Company obchodníky paradoxně trochu znervózňuje. Absence supportních zón na akciovém grafu totiž zamezuje přípravu jakýchkoliv nákupních úrovní v případě korekčního pohybu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Ford
Měsíční akciový graf společnosti Ford

Cenový graf v současné době vstoupil do pásma likvidity tvořené historickou S/R zónou. Nejbližší support se nachází na ceně 22 USD, případně 18,5 USD, kde se nacházejí High dlouhodobého postranního trendu. První nejbližší překážka v růstu akcií se nachází na ceně 30 USD v podobě rezistence, tvořené výraznými High. Pokud by cena akcií atakovala tuto cenovou úroveň, budou již zmíněné supportní zóny podpořeny konfluencí s Fibonacciho retracementem, což zvýší jejich důležitost v podpoře růstu tohoto akciového titulu.

Závěr

Silné posílení akcií může paradoxně společnosti Ford uškodit. Absence technických úrovní může pro budoucnost znamenat i výrazný pokles hodnoty akcií. Navíc se ve vzduchu vznáší predikce jednoho z nejvýznamnějších analytiků o poklesu akcií až o 52 %, z důvodů vyrovnání dlouhodobé korelace se společností General Motors.

Pro následující měsíce bude velmi důležité, zda si Ford dokáže udržet hodnotu svých akcií, ideálně na úrovni 25 USD. Několikaměsíční “stagnace” na této cenové úrovni by mohla posílit myšlenky na další růst a případně i na atakování historických maxim na ceně 37 USD z roku 1999.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎