Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Analýza – Díky těmto 2 REIT akciím budete vlastnit pozemky Amazonu a Walmartu

Publikováno
Analýza – Díky těmto 2 REIT akciím budete vlastnit pozemky Amazonu a Walmartu
Zdroj: reminetwork.com

Realitní trh je v posledních letech velmi bedlivě sledovaný, protože nárůst ceny nemovitostí netrápí pouze Evropu, ale také USA. Určité známky prasknutí realitní bubliny lze pozorovat v Číně, kde krachuje mnoho realitních magnátů, takže je možná jen otázkou času, než se podobného trendu dočkáme i na dalších kontinentech. V tomto článku se ovšem podíváme na trochu lukrativnější realitní segment a přiblížíme si 2 společnosti, které vlastní a spravují pozemky pro giganty, jako jsou Amazon a Walmart.

Jedním ze způsobů, jak generovat zisk na realitním trhu, je pronájem bydlení. To v dnešní době ovšem nemusí být cesta pro každého, a to především kvůli kombinaci vysoké ceny nemovitostí s vysokými úrokovými sazbami pro hypotéky. Pokud investor nevlastní dostatečnou hotovost nebo již nemovitost nevlastní, je pro něj velmi obtížné tímto způsobem peníze vydělávat.

Ovšem není potřeba věšet hlavu. Tzv. REIT akcie patří veřejně obchodovaným realitním společnostem, které díky penězům investorů mohou nakupovat velké množství nemovitostí nebo pozemků, které následně spravují. Ze zisku z pronájmu nebo prodeje následně vyplácejí investorům dividendy.

Společnosti vlastnící pozemky:

STAG Industrial – pozemky Amazon
Realty Income – pozemky Walmart

Díky této možnosti nákupu REIT akcií mohou investoři zhodnocovat své peníze v realitním segmentu bez toho, aby museli disponovat milionovým kapitálem. Nyní se podíváme na zvláště lukrativní REIT akcie, jejichž majitelé poskytují realitní služby gigantům maloobchodního a technologického segmentu.

STAG Industrial

Tržby této společnosti pravidelně rostou a to již od roku 2017. V roce 2022 společnost inkasovala 652,3 milionu dolarů s tím, že predikce pro nadcházející rok jsou ještě pozitivnější a očekávají se tržby 690 milionů dolarů. Dividendy této REIT společnosti jsou v čase stabilní a v současné době je investorům vypláceno 0,12 USD za akci, ovšem na měsíční bázi.

Akcie STAG Industrial se po odrazu od rostoucí trendové čáry obchodují v silném nákupním sentimentu. Trh se zároveň kvapem blíží k rezistentní zóně, na které dominuje výrazná změna nabídky a poptávky. Tato společnosti si během loňského roku prošla výrazným cenovým poklesem, jehož část trh již dokázal v letošním roce negovat.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční cenový graf společnosti STAG Industrial
Měsíční cenový graf společnosti STAG Industrial

Realty Income

Akcie Realty Income se obchodují od roku 2016 v mírně rostoucím trendovém pásmu, při kterém jsou tvořena jak vyšší cenová minima, tak vyšší cenová maxima. V tomto rozsáhlém cenovém pásmu trh osciluje díky poměrně silné volatilitě. Poslední nákupní reakce na supportní zónu, která byla v konfluenci s trendovou čarou, zamířil trh opět k horní hraně trendového kanálu.

Společnost Realty Income předpokládá ještě dramatičtější nárůst tržeb pro příští rok, díky kterému by měla společnost inkasovat 3,6 miliard USD. Tomuto trendu odpovídá i současná výkonnost, kdy společnost v roce 2022 vygenerovala tržby 3,2 miliardy, což činní meziroční nárůst o 73 %. Realty Income rovněž vyplácí měsíční dividendu a to 0,25 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Realty Income
Měsíční akciový graf společnosti Realty Income

Závěr

Investování do nemovitostí bylo do příchodu REIT akcií určeno spíše movitějším investorům. Ovšem s příchodem této alternativy se tento segment otevírá i drobným investorům. REIT akcie nabízejí zajímavou dividendu, obvykle vyplácenou kvartálně (popř. měsíčně). Společnosti analyzované v tomto článku generují neustále rostoucí tržby, které se v roce 2023 mají vyšplhat na svá maxima. Tyto společnosti jsou zajímavé i tím, že vlastní nemovitosti, které využívají Amazon a Walmart, což jsou nadnárodní společnosti, u kterých je pravděpodobnost neplacení závazků velmi nízká. Akcie uvedených REIT společností vykazují dlouhodobou rostoucí tendenci.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎