Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akciový tip? Tuto akcii Buffett nakupuje nepřetržitě již 22 čtvrtletí!

Co je nejoblíbenější akcií jednoho z nejúspěšnějších investorů všech dob? Nakupuje ji nepřetržitě přes 5 let a objemy jsou obrovské.

Akciový tip? Tuto akcii Buffett nakupuje nepřetržitě již 22 čtvrtletí!
Zdroj: Midjourney AI

Warren Buffett, známý jako “Věštec z Omahy”, má ve světě investic obrovský vliv. V čele společnosti Berkshire Hathaway jako její generální ředitel dosáhl od poloviny 60. let 20. století mimořádného složeného výnosu akcií ve výši více než 4 900 000 %.

Tato výjimečná výkonnost nejenže překonala celkový výnos indexu S&P 500 včetně dividend, ale také díky následování Buffettovy investiční strategie proměnila trpělivé investory v milionáře.

Čtvrtletní hlášení společnosti Berkshire Hathaway Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) jsou podrobně analyzována, aby bylo možné nahlédnout do Buffettových investičních kroků.

Akcii, kterou nakupuje už 22 po sobě jdoucích čtvrtletí, byste však v hlášení hledali marně. Pojďme tedy začít se dvěma dalšími jeho oblíbenci.

Buffettem obdivované inovace

Zkoumání portfolia Berkshire v hodnotě 361 miliard dolarů by mohlo vést k domněnce, že Buffettovou preferovanou společností je Apple s 42,5% podílem na investovaných aktivech Berkshire.

Apple je mezi investory oblíbený, zejména po představení iPhonů s podporou 5G na konci roku 2020.

Aktuální vývoj ceny akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory tomu, že Buffett, jak sám přiznal, nerozumí iPhonům, oceňuje inovace společnosti Apple, loajalitu zákazníků a schopnost firmy vyvinout se a posunout fokus na předplacené služby.

Kromě toho je pro Buffetta obzvláště atraktivní program kapitálové návratnosti Applu, který od roku 2013 vyplatil roční dividendy ve výši 14,8 miliardy dolarů a odkoupil akcie za více než 600 miliard dolarů.

V poslední době se ale akciím Applu nedaří a objevily se zprávy o tom, že je Berkshire prodává.

Energetický gigant

Další titul, který by vás mohl napadnout, jsou akcie gigantické olejářské firmy Occidental Petroleum, neboť Berkshire od začátku roku 2022 získala přes 248 milionů akcií této společnosti v hodnotě 15,2 miliardy dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií Occidental Petroleum

Načítání
Načítání
Kupte si akcie OXY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Přestože energetické akcie nehrály v portfoliu Berkshire po většinu tohoto století velkou roli, v posledních několika letech Buffett a jeho tým změnili názor. Buffetova investice odráží víru v udržení nebo růst spotové ceny ropy.

Růst cen ropy by pro společnost, která má významný podíl příjmů z vrtných prací, znamenal růst příjmů o poznání vyšší, než jaký by stejná změna ceny zapříčinila u ostatních společností v oboru.

Nejdéle však nakupuje jiné akcie

Akcie, které Buffett nakupuje nejvíc, však nepatří firmě v technologickém ani energetickém sektoru. Jde o akcie samotné Berkshire Hathaway.

Od 17. července 2018, kdy představenstvo revidovalo kritéria pro zpětný odkup akcií, Buffett aktivně odkupuje akcie své společnosti bez předem stanoveného limitu pro odkup.

Jediným limitem je, aby společnost udržovala alespoň 30 miliard dolarů v hotovosti, peněžních ekvivalentech a amerických státních dluhopisech.

Aktuální vývoj ceny akcií Berkshire B

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BRK-B Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 Buffett schválil zpětný odkup 3 623 akcií třídy A a 660 585 akcií třídy B společnosti Berkshire v celkové hodnotě téměř 2,15 miliardy dolarů.

Od změny kritérií pro zpětný odkup byly odkoupeny akcie za více než 74 miliard dolarů, přičemž ke zpětnému odkupu došlo v každém jednotlivém čtvrtletí.

Buffettův závazek k odkupům akcií odráží jeho strategii odměňovat dlouhodobé investory.

Vzhledem k tomu, že Berkshire nevyplácí dividendy, tyto zpětné odkupy účinně zvyšují vlastnické podíly stávajících akcionářů a zvýšují zisk na akcii (EPS), protože se počet akcií v oběhu snižuje.

Tento přístup je v souladu s Buffettovou filozofií hodnotového investování, která upřednostňuje vnitřní hodnotu a dlouhodobý růst před krátkodobými výkyvy trhu.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.