Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Prodá Warren Buffett další akcie Apple? Jeho rozhodnutí může vést k jejich drtivému propadu!

Akcie společnosti Apple klesají stejně jako poptávka po iPhonech v Číně. Buffettova Berkshire Hathaway prodává své podíly. Je čas vystoupit?

Prodá Warren Buffett další akcie Apple? Jeho rozhodnutí může vést k jejich drtivému propadu!
Zdroj: Depositphotos.com

Společnost Apple, proslulá svými ikonickými iPhony a počítači Mac, zažívá náročné období, kdy její akcie od začátku roku 2024 klesly o téměř 10 % a nyní se obchodují pod hranicí 170 USD.

To ostře kontrastuje s úspěchem jiných technologických gigantů, jako jsou Microsoft a Nvidia, jejichž ceny akcí v souvislosti s probíhajícím boomem umělé inteligence prudce vzrostly.

Pád z vrcholu

Dříve nejhodnotnější společnost na světě byla překonána Microsoftem, který se nyní může pochlubit tržní kapitalizací ve výši 3 bilionů dolarů, zatímco hodnota Applu činí už “jen” 2,6 bilionu dolarů.

Naproti tomu Nvidia díky svému neuvěřitelnému růstu už překonala hranici 2 bilionů dolarů a dotahuje se tak na Apple ze 3. místa žebříčku největších firem světa.

Vývoj akcií Apple, Microsoft a Nvidia od začátku roku

Aktuální cena
Změna
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání
Microsoft / MSFT
Načítání
Načítání
Načítání

Někteří analytici snížili hodnocení akcií společnosti Apple na “sell” s odkazem na obavy ohledně poptávky po iPhonech, zejména na klíčovém čínském trhu.

Poslední čtvrtletní zpráva o výsledcích společnosti Apple odhalila 13% meziroční pokles čistých tržeb v Číně za tři měsíce končící 30. prosince a údaje společnosti Counterpoint Research ukazují další 24% pokles prodeje iPhonů v Číně během prvních šesti týdnů roku 2024.

Důvěru investorů dále podkopalo vyřazení Applu ze seznamu “Conviction List”, což je soubor nejlepších akcií podle Goldman Sachs.

Ztrácí v akcie Apple důvěru i věštec z Omahy?

Největší akcionář mimo burzovně obchodované fondy (ETF), který drží podíly v Applu je investiční firma Warrena Buffetta Berkshire Hathaway. Ta však prodala v posledním čtvrtletí roku 2023 přibližně 1 % svého podílu, což vyvolalo obavy z možných následků, pokud dojde k dalšímu odprodeji.

Jordan Klein, analytik společnosti Mizuho, varoval, že pokračující odprodej akcií společností Berkshire Hathaway by mohl mít vážný dopad na akcie Applu.

Klein naznačuje, že Buffett možná dál akcie prodává, což půjde s jistotou říct až z dalšího 13F formuláře.

Poznámka

Formulář 13F je čtvrtletní zpráva, kterou jsou americké komisi pro cené papíry (SEC) povinni podávat všichni institucionální správci investic se spravovanými aktivy ve výši alespoň 100 milionů dolarů.

Pokud by se v příštím 13F Berkshire Hathaway ukázaly další prodeje podílů v Applu, pravděpodobně by to vyvolalo vlnu prodejů drobných investorů, která by měla značný negativní vliv na dříve skvěle performující akcii.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete brokera XTB:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.