Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Akcie Doximity vyskočily o 50 % poté, co se společnosti podařilo meziročně zdvojnásobit tržby

Akcie Doximity vyskočily o 50 % poté, co se společnosti podařilo meziročně zdvojnásobit tržby

Akcie Doximity vyskočily o 50 % poté, co se společnosti podařilo meziročně zdvojnásobit tržby
Zdroj: cnbcfm.com

Společnost, která nabízí lékařům digitální služby – poskytuje nástroje, které pomáhají lékařům online spolupracovat s kolegy, efektivně koordinovat péči o pacienty a mnoho dalšího – vstupovala na burzu teprve 24. června letošního roku.

Akcie společnosti Doximity po oznámení hospodářských výsledků za první fiskální čtvrtletí roku 2022 v poobchodní fázi vyskočily o 10 % poté, co tato společnost vykázala meziroční zdvojnásobení tržeb. Následující dva dny růst pokračoval a akcie nakonec připsaly 50 %.

Společnost vykázala 72,7 milionu dolarů tržeb (oproti očekávaným 63,6 milionů dolarů) a EPS 11 centů na akcii, což představuje meziroční růst o 187 %.

Doximity, které je nazýváno také LinkedIn pro lékaře, rovněž uvedlo, že by se tržby za celý fiskální rok měly pohybovat v intervalu od 296,5 do 299,5 milionů dolarů. To znamená meziroční nárůst nejméně o 43 % z 206,9 milionu dolarů.

Vývoj ceny akcií Doximity od červnového IPO.
Vývoj ceny akcií Doximity od červnového IPO
Zdroj: google.com/finance

Doximity roste díky unikátnímu složení uživatelů své platformy

Společnost zvyšuje tržby poskytováním cílenějších marketingových služeb výrobcům léků a nemocnicím, které mohou oslovit specializované publikum na zpravodajském kanálu Doximity. Kromě toho společnost nově (podobně jako akcie Teladoc Health) nabízí službu telemedicíny, jejímž prostřednictvím mohou lékaři bezpečně komunikovat se svými pacienty.

Doximity sice nezveřejnila konkrétní údaje o příjmech ze své telemedicínské služby, ale uvedla, že v současné době obsluhuje více než 30 % všech amerických lékařů, kteří tuto službu využívají.

Zpravodajský kanál společnosti pak obsahuje články, které Doximity přebírá z hlavních zpravodajských zdrojů a lékařských a vědeckých časopisů. Sekce komentářů je otevřena uživatelům z řad lékařů, zdravotních sester, lékařských asistentů, studentů medicíny, farmaceutů a dalších zdravotnických pracovníků.

Stejně jako ostatní sociální sítě však Doximity čelí výzvě, jak se vypořádat s nárůstem dezinformací souvisejících s vakcínou covid-19. Generální ředitel společnosti Doximity, Jeff Tangney, během zveřejnění výsledků však uvedl, že taková tvrzení pocházejí od méně než 0,1 % uživatelů. Jak už to ale bohužel bývá, jsou nejvíce slyšet. Je otázkou, zda nejsou pro sociální síť dokonce rizikem.

„Bohužel jsme zaznamenali nárůst komentářů, které jsme museli odstranit, protože jsme zjistili, že porušují naše komunitní zásady, které výslovně zakazují zveřejňování lékařských dezinformací,“ uvedl Tangney. „Ačkoli komentátoři, kteří uvádějí nepřesná tvrzení, představují menšinu (<0,1 %) našich členů, uvědomujeme si, že je třeba zlepšit naši schopnost identifikovat a rychle odstraňovat dezinformace z naší sítě.“

Jako každou jinou společnost krátce po vstupu na burzu však její akcie charakterizuje poměrně výrazná volatilita, na kterou by se měl potenciální investor připravit.

Akcie Doximity v průběhu poobchodní fáze 10. 8. vzrostly až na 58,20 dolaru (ze zavírací ceny 52,93 dolaru), následující dva dny pokračovaly růstem až k 80 dolarům. Celkem tak vlivem pozitivních hospodářských výsledků dosáhly růstu o 50 %. Společnost se 713 zaměstnanci charakterizuje nulové zadlužení a dostatek volné hotovosti. Její ocenění z hlediska tradičních oceňovacích měřítek – P/E poměr, P/B poměr, P/S poměr – je však zatím extrémně vysoké.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo