Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Doximity vyskočily o 50 % poté, co se společnosti podařilo meziročně zdvojnásobit tržby

Publikováno
Akcie Doximity vyskočily o 50 % poté, co se společnosti podařilo meziročně zdvojnásobit tržby
Zdroj: cnbcfm.com

Společnost, která nabízí lékařům digitální služby – poskytuje nástroje, které pomáhají lékařům online spolupracovat s kolegy, efektivně koordinovat péči o pacienty a mnoho dalšího – vstupovala na burzu teprve 24. června letošního roku.

Akcie společnosti Doximity po oznámení hospodářských výsledků za první fiskální čtvrtletí roku 2022 v poobchodní fázi vyskočily o 10 % poté, co tato společnost vykázala meziroční zdvojnásobení tržeb. Následující dva dny růst pokračoval a akcie nakonec připsaly 50 %.

Společnost vykázala 72,7 milionu dolarů tržeb (oproti očekávaným 63,6 milionů dolarů) a EPS 11 centů na akcii, což představuje meziroční růst o 187 %.

Doximity, které je nazýváno také LinkedIn pro lékaře, rovněž uvedlo, že by se tržby za celý fiskální rok měly pohybovat v intervalu od 296,5 do 299,5 milionů dolarů. To znamená meziroční nárůst nejméně o 43 % z 206,9 milionu dolarů.

Zdroj: google.com/finance
Vývoj ceny akcií Doximity od červnového IPO.
Vývoj ceny akcií Doximity od červnového IPO

Doximity roste díky unikátnímu složení uživatelů své platformy

Společnost zvyšuje tržby poskytováním cílenějších marketingových služeb výrobcům léků a nemocnicím, které mohou oslovit specializované publikum na zpravodajském kanálu Doximity. Kromě toho společnost nově (podobně jako akcie Teladoc Health) nabízí službu telemedicíny, jejímž prostřednictvím mohou lékaři bezpečně komunikovat se svými pacienty.

Doximity sice nezveřejnila konkrétní údaje o příjmech ze své telemedicínské služby, ale uvedla, že v současné době obsluhuje více než 30 % všech amerických lékařů, kteří tuto službu využívají.

Zpravodajský kanál společnosti pak obsahuje články, které Doximity přebírá z hlavních zpravodajských zdrojů a lékařských a vědeckých časopisů. Sekce komentářů je otevřena uživatelům z řad lékařů, zdravotních sester, lékařských asistentů, studentů medicíny, farmaceutů a dalších zdravotnických pracovníků.

Stejně jako ostatní sociální sítě však Doximity čelí výzvě, jak se vypořádat s nárůstem dezinformací souvisejících s vakcínou covid-19. Generální ředitel společnosti Doximity, Jeff Tangney, během zveřejnění výsledků však uvedl, že taková tvrzení pocházejí od méně než 0,1 % uživatelů. Jak už to ale bohužel bývá, jsou nejvíce slyšet. Je otázkou, zda nejsou pro sociální síť dokonce rizikem.

„Bohužel jsme zaznamenali nárůst komentářů, které jsme museli odstranit, protože jsme zjistili, že porušují naše komunitní zásady, které výslovně zakazují zveřejňování lékařských dezinformací,“ uvedl Tangney. „Ačkoli komentátoři, kteří uvádějí nepřesná tvrzení, představují menšinu (<0,1 %) našich členů, uvědomujeme si, že je třeba zlepšit naši schopnost identifikovat a rychle odstraňovat dezinformace z naší sítě.“

Jako každou jinou společnost krátce po vstupu na burzu však její akcie charakterizuje poměrně výrazná volatilita, na kterou by se měl potenciální investor připravit.

Akcie Doximity v průběhu poobchodní fáze 10. 8. vzrostly až na 58,20 dolaru (ze zavírací ceny 52,93 dolaru), následující dva dny pokračovaly růstem až k 80 dolarům. Celkem tak vlivem pozitivních hospodářských výsledků dosáhly růstu o 50 %. Společnost se 713 zaměstnanci charakterizuje nulové zadlužení a dostatek volné hotovosti. Její ocenění z hlediska tradičních oceňovacích měřítek – P/E poměr, P/B poměr, P/S poměr – je však zatím extrémně vysoké.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.