Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Akcie Airbus AG rostou, ale „poletí“ ještě výše?

Akcie Airbus AG rostou, ale „poletí“ ještě výše?

Akcie Airbus AG rostou, ale
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Airbus je lídrem v navrhování, výrobě a dodávání leteckých produktů, služeb a řešení zákazníkům v celosvětovém měřítku.

Vývoj ceny akcií Airbus v posledních 12 měsících
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Stručné představení společnosti

Kromě veřejně známého působení společnosti Airbus v leteckém průmyslu je jednou z jeho divizí i program Space and Defence a Helicopters Division. Např. vrtulníky společnost dodává více než do 150 zemí světa, kde poskytují služby zákazníkům v oblastech civilní, vojenské, policejní a vládní dopravy.

V segmentu obrany vsází společnost na osvědčené technologie stejně jako na systémy nové generace, poskytující digitální provozní řešení. Velká snaha o digitalizaci se projevila i ve vývoji bezpilotních letadel UAS. Pokročilá digitalizace umožnila společnosti spolupracovat na vývoji evropských bojových leteckých systémů budoucnosti FCAS.

Společnost Airbus se podílí na výrobě, vývoji a distribuci komponentů pro vesmírné teleskopy a družice, které zákazníkům na zemi poskytují například služby telekomunikační nebo navigační.

Airbus se podílel na vývoji technologií pro mezinárodní vesmírnou stanici ISS.

Díky velkému portfoliu si společnost Airbus udržela cenu svých akcií i přes výpadek letecké dopravy v období "Corona krize", což se mnohým jejím konkurentům nepodařilo.

Technická analýza

Z pohledu technické analýzy se akcie Airbus v současné době obchodují v cenovém pásmu 110 – 120 EUR. Tato rotační fáze tvoří maxima dlouhodobého růstového trendu z počátku roku 2021. Pojďme se nyní podívat na technické úrovně a možný budoucí akciový vývoj.

Týdenní graf akcií Airbus
Týdenní graf akcií Airbus
Zdroj: tradingview.com

V současné době se akcie společnosti nachází na Low rostoucího trendového kanálu, přičemž trh se na základě EMA 30 a 50 již nachází v prodejním náhledu. Tyto dva protichůdné signály značí jediné a to, že v současné době se zdá nejlepší si počkat, až trh provede jakýkoliv iniciativní pohyb.

První supportní zóna se nachází v cenovém rozpětí 80 – 85 Eur za akcii. Nevýhodou této zóny je to, že byla v minulosti trhem již testována (test ve žlutém oválu), což snižuje její hodnotu jako supportu.

I přesto bude reakce na tuto zónu klíčová pro budoucí směrový vývoj ceny akcií Airbus. Zafunguje-li zóna je pravděpodobný návrat trhu zpět na současné hodnoty, tedy do pásma 115 – 120 EUR za akcii. Tento nákupní iniciativní pohyb by mohl predikovat možnost dalšího růstu a to až k hodnotám 140 EUR a víše.

Budoucí cenový vývoj akcií společnosti Airbus AG bude záviset na fundamentálních zprávách, především z oblasti civilní vzdušné dopravy, který by se mohl zcela obnovit před začátkem nové turistické sezóny roku 2022.

Závěr

Díky širokému spektru působnosti je dosti pravděpodobné, že si společnost cenu svých akcií minimálně udrží i v následujících měsících. Jako investiční příležitost je jistě zajímavý progres v oblasti vesmíru a vesmírné turistiky, který je v současnosti rychle se rozvíjejícím se trhem a jehož obliba a dostupnost veřejnosti se pravděpodobně promítne do ceny akcií Airbus.

Přemýšlíte o investování do akcií a nevíte, jak začít? Pomůžeme vám.

Abychom vám usnadnili vstup do světa akcií, připravili jsme si pro vás tyto komplexně zpracované články, které se vám bezesporu budou hodit:

Využijete naše zkušenosti a dlouholeté know-how jako odrazový můstek!

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo