Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Akcie Adobe - nastává po mnoha letech první korekční pohyb?

Akcie Adobe - nastává po mnoha letech první korekční pohyb?

Akcie Adobe - nastává po mnoha letech první korekční pohyb?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Adobe, vytvářející digitální nástroje pro "kreativce", si po deseti letech začínají vybírat své korekční období a to i přes solidní růst tržeb a zisku. Jaký fundament za akciovým poklesem stojí a co na to říká technická analýza?

Lídr v oblasti cloudového softwaru koncem roku 2021 zaznamenal nejvýraznější pokles hodnoty svých akcií v historii. Cena akcií sestoupila ze svých maxim o 20 %, na což společnost, za svoji 40letou působnost nepamatuje.

Akciový graf společnosti Adobe Systems
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Rozsáhlé portfolio produktů

Za světovým věhlasem a několikaletým růstem akcií společnosti Adobe jistě stojí diverzifikované portfolio produktů stejně tak jako velké množství cílových skupin a uživatelů jejích kreativních nástrojů. Společnost Adobe se specializuje jak na segment školství, v jehož rámci nabízí 20 kreativních aplikací pro studenty a učitele, tak na segment cloudových řešení pro firmy a podnikatele.

Společnost Adobe nabízí svým klientům celkem 98 cloudových aplikací z nichž mají zákazníci možnost si většinu zdarma vyzkoušet.

Samotným příběhem je poté orientace společnosti na tvorbu kreativních nástrojů, usnadňující především práci s fotografiemi. Mezi jejich nejznámější kreativní nástroje patří Photoshop, který je možné si pořídit v rámci kompletního balíčku i s cloudovým řešením Adobe Creative Cloud. Umělci a kreativní designéři jistě ocení i rozšířené možnosti využití Adobe nástrojů, které je možné využívat při práci na PC, tabletu nebo i mobilním telefonu.

Fundamentální analýza

Z pohledu fundamentální analýzy si společnost Adobe stojí více než dobře. Ovšem velmi pozitivní výsledky s sebou přinášejí velká očekávání a jejich nenaplnění investoři neradi vidí.

Sloupcový graf zisků společnosti Adobe
Sloupcový graf zisků společnosti Adobe
Zdroj: seekingalpha.com

Rok od roku rostoucí zisky společnosti s sebou přinášejí vysoká očekávání analytiků, kteří v následujících letech 2022 a 2023 očekávají pokračující nárůst zisků a to až na hodnoty 18 miliard USD a 21 miliard USD. Tato očekávání jsou ovšem podle některých investorů již přemrštěná, což je jeden z faktorů, který stojí za současným poklesem hodnoty akcií Adobe.

  • Kirk Materne, analytik Evercore ISI, věří, že akcie Adobe překonají své protějšky. Materne vidí růst ceny akcií Adobe na 725 dolarů, a to navzdory nedávným problémům akcií.
  • Analytik Citigroup Tyler Radke má mezitím na akciích Adobe pouze neutrální hodnocení. Jeho prognóza ceny akcií ve výši 678 USD však naznačuje, že technologická akcie má v současnosti růstový potenciál.

Dalším důvodem pro aktuální pokles ceny akcií může být i současná hodnota ukazatele P/E. Tento ukazatel je v případě společnosti Adobe na hodnotě 40, což je podle mnohých ekonomických učebnic známka překoupeného akciového titulu a investoři by s nákupem měli být obezřetní (obvykle se doporučuje kupovat akcie s P/E pod 15).

Na závěr fundamentální analýzy je potřeba připomenout, že společnost Adobe v současné době nevyplácí svým investorům dividendy.

Technická analýza

Zvýšená volatilita na historických High, 20% výprodej akcií Adobe a supportní zóna v nedohlednu. Toto je stručný sumář aktuálního dění na akciovém grafu.

Měsíční akciový graf společnosti Adobe
Měsíční akciový graf společnosti Adobe
Zdroj: tradingview.com

Zásadní nevýhodou současného výprodeje na akciovém grafu je to, že se jedná již o druhý test supportní zóny, již překonaných dřívějších High. Tento test již v podstatě znegoval platnost supportu, což otevřelo dveře pro pokračující výprodej.

Další nejbližší supportní zóna, kde se dají z technického pohledu akcie Adobe nakoupit, se nachází na ceně 380 USD za akcii. Tato úroveň rovněž nabízí konfluenci s 50 % Fibonacciho retracementu. Otázkou by v případě tohoto scénáře bylo, co by se muselo stát, aby cena akcií klesla až na tuto úroveň.

Závěr

Velmi dobrý fundament v kombinaci s rostoucími meziročními zisky a ke všemu technická analýza řadící akciový graf do rostoucího trendu, to jsou vše signály k pozitivním výhledům ohledně investic do společnosti Adobe. Zdviženým prstem pro přemrštěný optimismus je ovšem aktuálně zvýšená volatilita, drahost akcií v podobě vysokého P/E poměru a největší propad hodnoty akcií v dějinách společnosti.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo