Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Těchto 8 akcií má velkou šanci porazit trh a vydělat vám peníze!

I přes růst indexu S&P 500 existují akcie, které nabízejí významný potenciál pro překonání jeho výkonnosti. Mezi tyto skryté drahokamy patří Starbucks, Visa, a další, které se zdají být nyní podhodnocené.

Těchto 8 akcií má velkou šanci porazit trh a vydělat vám peníze!
Zdroj: depositphotos.com

Hledání slibných akcií je sice stále obtížnější vzhledem k růstu indexu S&P 500 za poslední rok, to ovšem neznamená, že by se investoři neměli snažit. Spousta jmen je kandidátem na překonání jeho výkonnosti.

Akcie velkolepé sedmičky technologických akcií přinesly indexu S&P 500 velkolepé zisky, částečně proto, že díky své obrovské velikosti mají větší vliv na index, který je vážen podle tržní kapitalizace.

Vývoj hodnoty indexu S&P 500 za poslední rok

V poslední době se však začíná dařit i jiným akciím. (vzpomeňme naopak letošní propad akcií Tesla a Apple.

Klíčovým faktorem je to, že investoři jsou přesvědčeni o výhledu hospodářského růstu a zvyšování zisků podniků, protože americká ekonomika pokračovala v růstu navzdory 11 zvýšením úrokových sazeb, které Federální rezervní systém provedl za poslední dva roky.

K pozitivnímu vývoji přispěla i skutečnost, že míra inflace klesá, což otevírá prostor pro snížení úrokových sazeb, které by udrželo růst.

Převažující optimismus, který se již odráží v cenách akcií, nemusí být nutně receptem na zisky.

Následující akcie jsou však vybrány stratégy společnosti Evercore, která prověřovala akcie, které mohou překonat trh, ať už půjde nahoru, nebo dolů.

Záměrem bylo najít akcie, které se zdají být podhodnocené nebo mírně podhodnocené vzhledem k tomu, jak se daří jejich podnikání, a to na základě čtyř kritérií.

  • Akcie musela mít nižší výkonnost než index S&P 500 od 27. října, kdy se index dostal na své minimum
  • Akcie se musí obchodovat za cenu v poměru k budoucím ziskům, která odpovídá jejich pětiletému průměru nebo je nižší
  • Analytici museli u těchto akcií od 27. října zvýšit své prognózy zisku na akcii pro rok 2024
  • Očekávaný růst zisku na akcii pro rok 2024 musel být vyšší než průměr očekávaný u společností v daném odvětví

Na jejich seznamu se na základě těchto kritérií objevily společnosti Starbucks, Visa, American Tower, Incyte, Tyler Technologies a PepsiCo.

Další společností na seznamu je Darden Restaurants

Akcie Darden Restaurants od 27. října vzrostly o 20 %. Akcie se obchodují za přibližně 18násobek zisku, což je pod pětiletým průměrem 18,7násobku.

Analytici očekávají, že zisk na akcii v letošním roce vzroste oproti loňsku o téměř 11 %, zatímco souhrnný růst zisku na akcii ostatních společností z indexu spotřebního zboží se očekává kolem 10 %.

Analytici zvýšili své odhady zisku na akcii v roce 2024 o 0,8 %. Jejich odhady tržeb se nezvýšily, ale očekávají mírně lepší řízení nákladů a snížili své odhady marketingových nákladů.

Výsledkem toho všeho je, že Wall Street nyní pro rok 2024 očekává mírně vyšší provozní marži, než analytici předpovídali v říjnu.

To, že společnost dokáže dosáhnout 7% růstu tržeb, který analytici očekávají, bez výrazného zvýšení marketingových výdajů, je působivé. Svou roli v tom hrají vyšší ceny potravin a také očekávaný návrat růstu návštěvnosti restaurací Darden.

Darden v posledních letech trvale zvyšuje své tržby a jeho značky jsou již mimořádně dobře marketingově využitelné, což mu umožnilo stát se jedním z největších provozovatelů restaurací v USA.

Je zde také společnost Procter & Gamble

Akcie Procter & Gamble posílily za sledované období o přibližně o 9 %. Obchodují se za 23,6násobek zisku, což odpovídá jejich pětiletému průměru.

Analytici očekávají, že zisk na akcii v letošním roce vzroste přibližně o 9 %, zatímco u ostatních společností vyrábějících základní spotřební zboží k žádnému růstu nedojde.

Analytici zvýšili odhady zisku na akcii přibližně o 0,7 %. Odhady tržeb mírně klesly, ale prognózy hrubého zisku vzrostly, protože analytici započítali nižší náklady na zboží. To dává smysl, protože inflace se výrazně zmírnila, zejména u komodit a surovin.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.