Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

6 klíčových akcií tvoří 80 % portfolia Warrena Buffetta. O které se jedná a proč si je zamiloval?

Warren Buffett, slavný Věstec z Omahy, má 80 % portfolia v pouhých 6 akciích. Proč investuje právě do nich a jak tyto tituly souvisí s jeho strategií?

6 klíčových akcií tvoří 80 % portfolia Warrena Buffetta. O které se jedná a proč si je zamiloval?
Zdroj: midjourney.com

Ve světě investic má málokdo takovou váhu jako Warren Buffett, předseda a generální ředitel Berkshire Hathaway. Jeho investiční strategie jsou legendární a uznávané statisíci investorů po celém světě.

Důkazem Buffettova mimořádného umění je jeho portfolio s hodnotou 371 miliard dolarů, kterému se dlouhodobě daří překonávat řadu benchmarků, včetně S&P 500.

I když obsahuje celkem 51 akcií, zhruba 80 % tvoří pouhá šestice titulů. Některé z nich jsou pro Buffetta lovebrandy, jiné pro něj představují strategické investice.

Pojďte se s námi podívat, do kterých akcií vkládá Věštec z Omahy takovou naději.

1. Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V případě akcií Applu se Buffett nechal zlákat nejen výjimečným produktovým portfoliem a silnou značkou, ale i neustálými inovacemi. Do akcí společnosti s logem nakousnutého jablka poprvé investoval v roce 2016.

Od té doby jejich hodnota vzrostla zhruba o 700 %.

2. Bank of America

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BAC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Bank of America představuje pro Berkshire příležitost k nápravě chyb z minulosti. V roce 2007 se Buffettovi investice nevydařila, ale i přesto se k bance vrátil.

V současnosti Buffett vkládá velkou naději do amerického bankovního systému a očekává, že se bance bude v dlouhodobém horizontu dařit.

3. American Express

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AXP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

American Express je skvělým příkladem dlouhodobé investice, které má Warren Buffett obzvlášť rád. Jedná se o silnou značku se stabilním cashflow a pevnou pozicí na trhu.

Dá se proto předpokládat, že dokáže dlouhodobě generovat konzistentní výnosy. Právě proto má AXP třetí největší podíl v Buffettově portfoliu.

4. Coca-Cola

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Coca-Cola je podobně jako American Express příkladem společnosti, která se může pochlubit pevným postavením na trhu a silnou značkou. Pro Buffetta se jedná o lovebrand, na nějž nedá dopustit.

Navíc mu generuje i pasivní příjem skrze dividendy – Coca-Cola se přitom řadí mezi dividendové aristokraty. I v tomto případě lze očekávat, že Berkshire bude akcie KO držet dlouhodobě.

5. Chevron

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Chevron Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Buffett rád investuje do strategických odvětví ekonomiky. Není tedy divu, že si oblíbil oblast energetiky. Jeho volba padla na Chevron, u nějž předpokládá, že bude hrát klíčovou roli ve světovém energetickém mixu.

Společnost se navíc snaží držet krok s inovacemi i nejnovějšími trendy, díky čemuž se dokáže snáze přizpůsobit změnám na trhu.

Většinu akcií Chevronu nakoupil Buffett během posledních čtyř let, přičemž nejspíše sázel na vyšší cenu ropy. Část podílu však v průběhu času prodal.

6. Occidental Petroleum

Načítání
Načítání
Kupte si akcie OXY Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poslední největší podíl v Buffettově portfoliu tvoří akcie Occidental Petroleum. Věstec z Omahy stále věří v odolnost a budoucí růst ropného a plynárenského průmyslu.

Do akcií investoval v období, kdy na akciovém trhu vládla vysoká volatilita – tím potvrdil své pravidlo: “Investuj, když se ostatní bojí”.

Warren Buffett opět potvrzuje, že se i v současnosti drží svých zásad. Klíčem k úspěchu jsou pro něj stále dlouhodobé investice do silných značek. Tituly rád nakupuje v období, kdy se ostatní investoři bojí investovat – některé akcie nakoupil s nemalými slevami.

Pokud se chcete o filozofii Warrena Buffetta dozvědět více, přečtěte si náš článek – Jakými 8 pravidly se řídí Warren Buffett a proč je tak úspěšný?

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.