Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 dividendových akcií, které stojí za to nyní sledovat

Ing. Patrik Kudláček
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
5 dividendových akcií, které stojí za to nyní sledovat
Zdroj: depositphotos.com

Jediná věc, která je lepší než hledání růstových akcií, je hledání investic, které nabízejí kromě růstu také výplatu udržitelné dividendy. Broadcom, Kraft Heinz, China Life Insurance, Kellogg a Hanesbrands je 5 společností, které se nyní vyplatí sledovat a které shodou okolností nyní nabízejí investorům dividendový výnos vyšší než 3 %.

Volíte mezi růstem a příjmem? Proč nemít obojí? Pojďme si projít těchto 5 dividendových akcií, které by měly minimálně patřit na váš seznam sledovaných akciových titulů.

1. Broadcom

Logo BroadcomZačněme s přehlíženou technologickou hvězdou. Společnost Broadcom možná není známá jako většina technologických akcií, nicméně hodnota společnosti dosahuje na 225 miliard dolarů. Broadcom přitom nenápadně pracuje na rozvoji polovodičových řešení a infrastrukturního softwaru.

Pokud věříte v růstový potenciál datových center, která jsou nezbytnou součástí cloudové infrastruktury, Wi-Fi připojení a pevného širokopásmového připojení, pak by vás akcie Broadcom mohly zaujmout, tím spíš, když jejich dividendový výnos aktuálně činí 3,10 %.

Broadcomu se během pandemie dařilo více než dobře. Volné peněžní toky společnosti vzrostly ve fiskálním roce 2020 o 25 % a v posledním čtvrtletí zrychlilo tempo jejich růstu dokonce na 36 %. Růstová dynamika společnosti se přitom začíná projevovat i v oblasti rostoucích tržeb a ziskovosti. Růst tržeb se zrychluje již čtyři čtvrtletí po sobě a v každém z posledních tří čtvrtletí předčil Broadcom odhady analytiků. Společnost od zahájení vyplácení dividend v roce 2010 svou výplatu každoročně zvyšuje a není důvod, aby se tento trend v dohledné době změnil.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Broadcom Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Kraft Heinz

Logo The Kraft Heinz CompanyI když nemáte rádi sýr nebo kečup, panuje velká pravděpodobnost, že máte doma nějaké výrobky od společnosti Kraft Heinz. Kromě svých dvou stejnojmenných značek stojí společnost Kraft Heinz také za značkami Luncheon Meat, Oscar Mayer, smetanovým sýrem Philadelphia, arašídy Planters, kávou Maxwell House, džusy Capri Sonne a mnoha dalšími produkty. Fúze Kraft se společností Heinz v roce 2015 byla pro investory zklamáním, ale krátkodobé vyhlídky jsou mnohem slibnější.

Tržby v loňském roce rostly 5% tempem. I když se to nezdá jako mnoho, jde o nejvýraznější růst za poslední čtyři roky. V uplynulém roce překonávala společnost čtvrtletní odhady zisku Wall Street v rozmezí od 8 do 23 %.

Stejní analytici, kteří podcenili Kraft Heinz v oblasti hospodářských výsledků v loňském roce, pak očekávají i v letošním roce mírný pokles tržeb. Expandující ekonomika by však měla spotřebitelům dodat důvěru k tomu, aby i nadále dávali přednost značkovým výrobkům namísto nakupování o něco levnějších neznačkových alternativ, na což by měly pozitivně reagovat i akcie Kraft Heinz. Forward P/E společnosti činí rozumných 16,51 a jako bonus můžete brát dividendu ve výši 3,64 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KHC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. China Life Insurance

China life insuranceNejvětší čínská pojišťovna má uzavřeno více než 300 milionů pojistných smluv, což z ní činí jednoho z nejvýznamnějších světových hráčů v oblasti pojištění. Zhruba 93 miliard dolarů vybraného pojistného v loňském roce představovalo 8% meziroční nárůst.

V důsledku pandemie a dalších problémů došlo k mírnému ústupu ziskovosti, ale analytici očekávají, že v roce 2021 a v dalších letech bude China Life Insurance růst jak v oblasti tržeb i ziskovosti. Určitě tak stojí za to akcie China Life Insurance blíže sledovat.

Investování v Číně není pro každého, ale China Life Insurance s sebou nenese mnoho rizik, která provázejí většinu z nejznámějších růstových akcií v zemi. Prodává pojistné smlouvy, které jsou založeny na pojistně-matematických tabulkách, a nikoliv na politických rozmarech, které by mohly vykolejit dynamičtější podniky typu Alibaba nebo Tencent, které čelí regulaci na nevídané úrovni. Kromě toho China Life Insurance vyplácí roční dividendu. Ta se rok od roku poměrně liší, aktuální dividendový výnos vzhledem k současné ceně akcií však odpovídá 4,7 %.

Čínská pojišťovna, kterou je možné obchodovat na burze NYSE se obchoduje za pouhý šestinásobek předpokládaného zisku na příštích 12 měsíců. Jedná se tak o velmi podhodnocenou akcii s vysokým dividendovým výnosem působící v zemi, ve které by měla s rozšiřující se střední třídou nadále růst obliba životního pojištění.

Hodnota akcií China Life Insurance za posledních 12 měsíců

4. Kellogg‘slogo kelloggs

Společnost, která stojí za značkami Frosted Flakes, Rice Krispies a svými charakteristickými kukuřičnými lupínky, se zabývá více než jen snídaňovými cereáliemi. Kellogg‘s zásobuje regály nejenom amerických supermarketů vaflemi Eggo, pečivem Pop-Tarts a bramborovými lupínky Pringles.

Kellogg‘s vyplácí čtvrtletní dividendy nepřetržitě od roku 1925 a v posledním čtvrtletí svou dividendu opět zvýšila, takže nyní odpovídá 3,5% dividendovému výnosu. Nezvyšuje však bohužel svou dividendu každý rok, takže se zatím nejedná o dividendového krále ani aristokrata.

Růst ceny akcií Kellogg‘s není příliš vysoký, ale jednociferný růst v každém z posledních tří let je dobrou známkou toho, že dokázala poměrně úspěšně přečkat pandemii, která zachvátila tolik jiných společností.

Kellogg‘s ve třech z posledních čtyř čtvrtletí překonalo svými hospodářskými výsledky odhady analytiků Wall Street, přičemž očekávané hodnoty zisku pro roky 2021 a 2022 se v posledních týdnech zvyšují. Kellogg‘s je spolehlivá značka se zdravou dividendou, která se obchoduje za rozumnou cenu, proto by mohla oslovit konzervativní investory.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Kellogg's Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

5. Hanesbrands

Hanesbrands IncAmeričané se během pandemie naučili nosit pohodlné oblečení a ani teď, když země prochází rozvolňováním to nevypadá, že by oblečení Hanesbrands přicházelo o nedávno nabytou popularitu.

Růst tržeb o 25 %, který společnost Hanesbrands zveřejnila ve své čtvrtletní zprávě z minulého měsíce, nebude novým normálem, leccos však toto číslo naznačuje.

Tržby vzrostly (a zisk se zvýšil více než pětinásobně) v porovnání se špatnými výsledky v prvním pandemickém čtvrtletí loňského roku. Dlouhodobý jednociferný růst tržeb i zisků však nechá společnost pravděpodobně za sebou a nyní mohou investoři od výrobce oděvů očekávat mnohem zajímavější čísla.

Je velmi pravděpodobné, že jak si Američané na oděvy značky Hanesbrands zvykli, pravděpodobně se všem nebude chtít opět utrácet výrazné částky za značkové oblečení. Ano, od této společnosti určitě nemůžete v příštích letech očekávat hvězdná čísla, ale stabilní a dlouhodobý růst je zcela reálný, Hanesbrands je přitom oceněno 11násobkem odhadu zisků na následujících 12 měsíců a na atraktivitě společnosti přidává i více než 3% dividendový výnos.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie HBI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!
Poznámka

TIP: Pokud vás zajímají dividendové akcie, určitě zavítejte do naší rubriky, kde se jim věnujeme velmi podrobně a naleznete tam všechny důležité informace.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.